Przed rozpoczęciem turnieju w Lipsku mało kto stawiał na BIG, na pewno były to bardzo nieliczne osoby. W roli faworyta stawiano przecież Heroic czy Cloud9, bowiem te ekipy wyglądały najlepiej dotychczasowo. Przecież jakim cudem BIG miałoby wygrać, skoro jeszcze nie tak dawno organizacja przechodziła zawirowania kadrowe? Cuda się zdarzają, aczkolwiek w przypadku DreamHacka Open w Lipsku po prostu najlepszą formacją okazało się właśnie BIG.

Nie ma się co oszukiwać – BIG rozegrało rewelacyjne zawody. Poczynając od pierwszych dwóch starć grupowych – z Virtus.pro oraz Renegades wygranych do – ośmiu. Taki obrót spraw zapewnił podopiecznym Tobiasa „tow b”  Herberholda pierwszą lokatę w grupie. Nadszedł czas półfinału, w którym BIG trafiło na Heroic – największego faworyta turnieju. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują i XANTARES i spółka po dwóch mapach mogli się cieszyć awansem do starcia premiowanym pucharem. W ostatecznym jak i najważniejszym spotkaniu niemiecka organizacja mierzyła się z Renegades.

Na pierwszej mapie nie było nam dane obserwować jakiejkolwiek walki. Co prawda Renegades całkiem dobrze zaprezentowało się na początku, tak na nic się to zdało i w rezultacie to Niemcy gładko zainkasowali mapę na swoje konto.

Przeczytaj:  Kolejny Major odbędzie się w Berlinie?

Po Mirage’u nadszedł czas na Dusta 2. I tutaj było dosyć podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony. dexter i spółka rozpoczęli od zwyciężenia trzech pierwszych rund, ale nastąpił przestój, bowiem BIG na zmianę połów mogło się pochwalić wynikiem 11:4. W teorii wydawało się, że już nic nie jest w stanie zagrozić gospodarzom i już niewiele dzieli ich od triumfu. W rzeczywistości okazało się zdecydowanie inaczej, ponieważ Renegades jeszcze tego meczu nie przekreśliło. Australijczycy bardzo dobrze zaczęli drugą połowę spotkania, czego dowodem było zainkasowanie siedmiu oczek na swoje konto. W ostateczności to BIG dopięło swego i zwyciężyło mecz wynikiem 2:0. Warto wspomnieć, że niemiecka organizacja nie przegrała ani jednej mapy!

Po trzech tygodniach od zmian BIG już triumfuje! tabseN i spółka wznieśli puchar przed własną publicznością. To jednak nie koniec, bowiem podopieczni Herberholda zainkasowali 50 tysięcy dolarów oraz otrzymali slota na DreamHacka Masters w Jönköping. Wydarzenie to ma mieć miejsce w dniach 9-14 czerwca z łączną pulą nagród wynoszącą 250 tysięcy dolarów.

fot. DreamHack