Turnieje z serii BLAST stały się  swego rodzaju wizytówką Counter Strike’a. Wydarzenia organizowane przez byłych właścicieli Astralis, przyciągają uwagę setek tysięcy widzów na całym świecie. Czy tak samo będzie teraz, gdy już dziś rozpocznie się BLAST PRO SERIES Moskwa 2019?

Na rosyjskiej ziemi do walki o nagrody z puli wynoszącej 250 tysięcy dolarów stanie sześć zespołów. Początkowo pięć było zaproszonych, a szóste miejsce miał otrzymać zwycięzca meczu AVANGAR vs forZe, jednak po tym jak Vitality podjęło decyzję o wycofaniu się z udziału w turnieju, organizatorzy porzucili pomysł play-inu i zaprosili oba zespoły do głównego turnieju.

Wśród pięciu zaproszonych ekip, nie ma niestety ani Astralis, ani Team Liquid. Mimo to, lista uczestników moskiewskiego turnieju prezentuje się całkiem ciekawie, gdyż znajdują się na niej drużyny takie jak: ENCE, NiP, MiBR, Natus Vincere oraz wspomniane wyżej forZe i finalista berlińskiego Majora, AVANGAR!

Cały turniej zostanie rozegrany w charakterystycznym dla BLASTów formacie. Najpierw wszystkie drużyny zmierzą się ze sobą w BO1, dzięki czemu wyłonione zostaną dwa najlepsze zespoły, które zagrają w finale BO3. Zespół, który po 5 kolejkach będzie zajmował trzecią lokatę, zagra w BLAST PRO Standoff, czyli meczu 1vs1 przeciwko wybranej drużynie, która zakończyła rozgrywki niżej od nich.

Terminarz spotkań fazy grupowej prezentuje się następująco:

Turniej rozgrywany będzie w VTB Arenie, a zwycięzca otrzyma 125 tysięcy dolarów i 10 punktów BLAST.  Transmisję w języku polskim urozmaici nam komentarz Piotra „Izaka” Skowyrskiego!