Najlepsze na świecie drużyny CS:GO będą rywalizować na stadionie Jeunesse Arena w Rio de Janeiro, a za organizację zawodów odpowiadać będzie ESL.

Jest to pierwszy raz, kiedy turniej tej rangi odbędzie się w Ameryce Południowej, a Brazylia wydaje się świetną lokalizacją i swego rodzaju nagrodą dla brazylijskich fanów, którzy zawsze dumnie wspierają swoich ulubieńców. ESL One Rio daje brazylijskiej społeczności możliwość zbliżenia się do światowej elity graczy CS:GO.

Jesteśmy niezwykle dumni, że kolejny Major odbędzie się w Brazylii” – powiedział Ulrich Schulze, Starszy Wiceprezes ds. Produktów w ESL – „Naszym celem jest dostarczanie esportowych emocji najwierniejszym fanom na całym globie. Przy udziale drużyn z całego świata, które powalczą o miejsce w finale, oczekujemy, że mecze będą niesamowite, a widownia rozpalona do czerwoności” – dodał.

Wszystko rozpocznie się 26 kwietnia, gdyż to właśnie wtedy startują regionalne minory. W tej fazie kompetycji udział wezmą 32 drużyny, po 8  z każdego regionu. Kolejny etap, Challenger Stage, potrwa od 11 do 14 maja. Tutaj wystąpi łącznie 16 drużyn: 10 z rozgrywek minor i 6 zaproszonych, które uplasowały się w rozgrywkach Berlin Major na miejscach od 9. do 14. Faza Legends Stage wystartuje 16 maja a udział w niej weźmie również 16 zespołów odpowiednio: 8 zespołów wyłonionych w etapie Challenger oraz ekipy, które uplasowały się na miejscach od 1. do 8. w trakcie Majora w Berlinie. I w końcu 21 maja 8 drużyn, które przeszły przez Legend Stage, zmierzą się ze sobą w play-offach na Champions Stage a sam wielki finał zostanie rozegrany 24 maja  na głównej scenie Jeunesse Arena.

Stawką oprócz 1.000.000$ i pięknego pucharu będzie punkt w klasyfikacji Intel Grand Slam, ponieważ ów turniej zostanie częścią ESL Pro Tour.