NEEX Spróbuje sił za granicą. SMASH nowym domem 23-latka!

fot. Maciej Kołek

Po blisko miesięcznej przerwie belgijska organizacja wraca na scenę z nowym zespołem, którego częścią został ex-reprezentant Izako Boars – Sebastian “NEEX” Trela.

Oprócz IB, Sebastian był wcześniej związany z takimi organizacjami jak: ESC Gaming, Pride czy też Pompa Team, jednak największe sukcesy odnosił pod banderą Dzików. Miał okazję rywalizować w rozgrywkach, chociażby takich jak ESEA MDL, oprócz tego w 2017 roku wygrał Lordi’s Game Cup w Łodzi, a ostatnio wraz ze swoimi kolegami zdobył srebrny medal Polskiej Ligi Esportowej, ulegając PACT w wielkim finale.

Z tego co przekazał NEEX za pośrednictwem swojego fanpage, belgijska organizacja nie była jedynym zainteresowanym:

…Przewinęło się przeze mnie kilka propozycji, dodatkowo przyszła ta ze smash i po głębszej analizie, uznałem że jest to dla mnie win/win sytuacja, ponieważ jestem osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i czerpać od innych tyle ile się da, więc na pewno będzie to dla mnie coś nowego, co wiele mi da jako zawodnikowi…

Sebastian 'NEEX' Trela opuszcza naszą watahę i dołącza do SMASH esports na zasadzie transferu. Dziękujemy za wspólnie…

Publiée par Izako Boars sur Mercredi 11 décembre 2019

Trenerem SMASH został Anton “ToH1o” Georgiev. Zapewne mało komu coś mówi jego pseudonim więc warto wspomnieć, że jest on byłym szkoleniowcem takich drużyn jak Windigo czy Outlaws. W zespole swoje miejsce znalazł również szwedzki duet, w którego skład wchodzą Joakim „disco doplan” Gidetun i Denis „gruxGutaj, reprezentujący jeszcze do niedawna Team Ancient. Następny elementem układanki jest doświadczony Bułgar Kamen „bubble” Kostadinov, który przez ostatnie 2 lata grał pod banderą Windigo, gdzie właśnie w barwach ukraińskiej organizacji wygrał World Electronic Sports Games 2018. Ostatnie miejsce w pociągu do Belgii zajął Kristjan „FejtZ” Allsaar, który próbował swoich już w Ameryce Północnej, a nawet Azji.

Nowy skład SMASH Esports prezentuje się następująco:

Kristjan „fejtZ” Allsaar
Sebastian „NEEX” Trela
Joakim „disco doplan” Gidetun
Kamen „bubble” Kostadinov
Denis „grux” Gutaj
Anton „ToH1o” Georgiev – trener