fot. Maciej Kołek

Po blisko miesięcznej przerwie belgijska organizacja wraca na scenę z nowym zespołem, którego częścią został ex-reprezentant Izako Boars – Sebastian „NEEX” Trela.

Oprócz IB, Sebastian był wcześniej związany z takimi organizacjami jak: ESC Gaming, Pride czy też Pompa Team, jednak największe sukcesy odnosił pod banderą Dzików. Miał okazję rywalizować w rozgrywkach, chociażby takich jak ESEA MDL, oprócz tego w 2017 roku wygrał Lordi’s Game Cup w Łodzi, a ostatnio wraz ze swoimi kolegami zdobył srebrny medal Polskiej Ligi Esportowej, ulegając PACT w wielkim finale.

Z tego co przekazał NEEX za pośrednictwem swojego fanpage, belgijska organizacja nie była jedynym zainteresowanym:

…Przewinęło się przeze mnie kilka propozycji, dodatkowo przyszła ta ze smash i po głębszej analizie, uznałem że jest to dla mnie win/win sytuacja, ponieważ jestem osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i czerpać od innych tyle ile się da, więc na pewno będzie to dla mnie coś nowego, co wiele mi da jako zawodnikowi…

https://www.facebook.com/izakoboars/photos/a.117165705477725/695742614286695/?type=3&theater

Trenerem SMASH został Anton „ToH1o” Georgiev. Zapewne mało komu coś mówi jego pseudonim więc warto wspomnieć, że jest on byłym szkoleniowcem takich drużyn jak Windigo czy Outlaws. W zespole swoje miejsce znalazł również szwedzki duet, w którego skład wchodzą Joakim „disco doplan” Gidetun i Denis „gruxGutaj, reprezentujący jeszcze do niedawna Team Ancient. Następny elementem układanki jest doświadczony Bułgar Kamen „bubble” Kostadinov, który przez ostatnie 2 lata grał pod banderą Windigo, gdzie właśnie w barwach ukraińskiej organizacji wygrał World Electronic Sports Games 2018. Ostatnie miejsce w pociągu do Belgii zajął Kristjan „FejtZ” Allsaar, który próbował swoich już w Ameryce Północnej, a nawet Azji.

Przeczytaj:  Finał kwalifikacji do IEM Sydney dla Polaków !

Nowy skład SMASH Esports prezentuje się następująco:

Kristjan „fejtZ” Allsaar
Sebastian „NEEX” Trela
Joakim „disco doplan” Gidetun
Kamen „bubble” Kostadinov
Denis „grux” Gutaj
Anton „ToH1o” Georgiev – trener