Niestety Iluminar Gaming przegrywa mecz otwarcia grupy A w kwalifikacjach do turnieju CBE 2018.
Spotkanie rozgrywane było na de_inferno. Pierwsza runda trafiła na konto szwedzkiego passions, na szczęście IG odpowiedziało już na rundzie force, doprowadzając tym samym do wyrównania. Szwedzi nie zamierzali zwlekać długo z odpowiedzią i już po chwili również zabrali Polakom rundę pomimo gorszego wyposażenia. Niestety do końca pierwszej połowy IG zdobyło zaledwie jedną rundę. Możemy dzięki temu łatwo wyliczyć, że passions miało ich aż trzynaście. Po zamianie stron sytuacja była podobna do tej z pierwszej połowy. Szwedzka formacja zdobyła pistoletówkę, tym razem nie oddając już Polakom rundy force. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:2.

Obecnie Illuminar zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z bilansem 14 rund na minusie. Miejmy jednak nadzieję, że Polacy odrobią stratę już w najbliższym spotkaniu, które rozegrają jeszcze dzisiaj o 19:15 z przegranym meczu aAa vs 1337HUANIA. Przypomnijmy tylko, że było to pierwsze oficjalne spotkanie IG po czerwcowym Good Game League w Poznaniu.