Kwalifikacje Regionalne dla krajów wschodu rozpoczęły się wczoraj po południu. Niewątpliwie mecze tego Minora stały pod znakiem jednostronności.

Gdy wybiła godzina 16:00, mogliśmy rozpocząć spotkania pierwszych par. Inauguracyjny mecz rozegrał się pomiędzy forZe a Syman. Faworytem tego pojedynku była ekipa rosyjska, co zaprezentowali już od pierwszych minut spotkania. Bardzo dobra gra na de_mirage dała im pewną zaliczkę, co skrzętnie wykorzystali po zmianie stron, doprowadzając ostatecznie do wyniku 16:9 na swoją korzyść. Drugi, rozgrywany równolegle pojedynek toczył się pomiędzy Spirit a DreamEaters. Niewątpliwie była to jedna z większych niespodzianek tego dnia. „Krad” i spółka zniszczyli 26. ekipę świata wynikiem 16:3. Na pewno nie takiej dyspozycji spodziewaliśmy się po Spirit.

Drugą serię rozpoczął mecz Unique z Gambit Youngsters. Tutaj bardzo dobrze zaprezentowała się akademia rosyjskiej organizacji. Pewne zwycięstwo wynikiem 16:4 na de_dust2 dało im możliwość gry o awans z pierwszego miejsca w grupie. Na sąsiednich stanowiskach bój toczyła natomiast Nemiga i Warthox. Tutaj również wynik nie był taki, jakiego większość się spodziewała. Ponad 30 miejsc różnicy w rankingu HLTV dzieli te drużyny, jednak Rosjanie dali z siebie wszystko. Bardzo dobra gra w ataku zapewniła Warthox spokojną grę w drugiej połowie, co pewnie wykorzystali.

Przeczytaj:  Gdzie podziała się forma AVANGAR? Podsumowanie pierwszego dnia BLAST w Moskwie!

Pierwsze spotkania BO3 miały za zadanie wyłonić najlepszych z grupy A oraz B. Mecz numer jeden to pojedynek między forZe a Gaming Youngsters. Pomimo dobrego, inauguracyjnego spotkania, młodziki rosyjskiej organizacji nie miały większych szans z przeciwnikiem. „almazer” i spółka bez problemu pokonali oponenta i już czekają na kolejnych rywali w fazie play-off. W drugim ze spotkań mierzyli się natomiast gracze, którzy sprawili nie lada niespodziankę w meczu otwarcia. Okazało się, że to właśnie pomiędzy DreamEaters a Warthox obejrzeliśmy najbardziej wyrównane spotkanie środowych pojedynków. Pomimo bardzo równej gry obu zespołów, to jednak drużyna pod wodzą „svyata” odniosła sukces.

Już dziś czekają nas natomiast spotkania decydujące. W grupie A oraz B zmierzą się zespoły, którym nie poszło wczoraj tak dobrze. Dwie tury zmagań BO3 rozpoczną się o 16:00.