Chwilę po azjatyckich Minorach przyszedł czas na Kwalifikacje Regionalne dla CIS. Późnym wieczorem dowiedzieliśmy się kto zwyciężył te rozgrywki oraz kto już jutro zawalczy o bezpośredni awans na Majora.

Dzień z Minorem CIS rozpoczęliśmy od pojedynku Spirit z DreamEaters. „somedieyoung” i spółka byli niepodważalnymi faworytami do wygrania całego turnieju. Sromotna porażka na samym starcie rozgrywek sprowadziła ich jednak na ziemię i musieli natrudzić się, by pozostać dalej w turnieju. Dziś zmierzyli się z DreamEaters w finale dolnej drabinki. Ekipa „Krada” przebojem wdarła się do play-offów i po raz kolejny nie zawiodła. Zarówno na mapie swojej, jak i przeciwnika widzieliśmy dobre akcje Spirit, jednak to ich przeciwnik miał mecz pod kontrolą. Ostatecznie underdogowi tego turnieju udało się zwyciężyć 2-0 w mapach i już jutro zmierzą się w ostatnim pojedynku CIS Minora.

Drugi dzisiejszy mecz to starcie forZe z Syman. Zarówno wynik ogólny, jak i szczegółowy ukazuje wyższość ekipy „almazera” nad przeciwnikiem. Na de_inferno Syman zdobyło pięć rund, a na de_dust2 o jedną więcej. Wschodni miks był bezradny wobec rywala, natomiast forZe brylowało formą. Aż czterech z nich zdobyło 35 fragów lub więcej! W pojedynku BO3 nie jest to może imponujący wynik, jednak przypomnijmy, że całe spotkanie trwało tylko 43 rundy. Fatalny mecz w wykonaniu Syman spowodował, że już jutro zmierzą się ze Spirit o godzinie 18:00.