Codewise Unicorns na podium Polskiej Ligi Esportowej!

Codewise Unicorns na podium Polskiej Ligi Esportowej!

2020-12-22

Codewise Unicorns pokonuje Izako Boars i staje na podium PLE!

Mimo, że finały Polskiej Ligi Esportowej mamy już za sobą (23-24.06, Kielce), to mecz o trzecie miejsce odbył się dopiero dziś. Mieliśmy okazję oglądać zmagania dwóch naprawdę interesujących polskich drużyn, czyli Codewise Unicorns oraz Izako Boars. Ci pierwsi, traktowani niemalże jako objawienie polskiej sceny Counter-Strike'a, kilka dni temu pożegnali się z Karolem "Enzo" Lasotą, za którego gra aktualnie Eryk "leman" Kocęba, reprezentujący wcześniej barwy M1 Gaming. Dziki uznawane były jednak jako faworyci.

  fot. Polska Liga Esportowa.

Spotkanie rozegrane zostało w systemie bo3 (de_overpass, de_inferno, de_mirage). Jak zatem się potoczyło? Początek pierwszej mapy zdecydowanie należał do Jednorożców. Wygrana pistoletówka i świetna organizacja gry doprowadziła ich do korzystnego wyniku 7:4. Później jednak iBoars nieco się obudzili i zwyciężyli cztery rundy z rzędu, by zakończyć pierwszą połowę wynikiem 8:7. Izako Boars bardzo szybko stracili jednorundową przewagę, przegrywając kolejną rundę pistoletową. Dalszy przebieg mapy to tylko dominacja Codewise Unicorns. Nie oddali oni ani jednej rundy grając po stronie terrorystów, a pierwsza mapa skończyła się wynikiem 16:8.

  fot. Codewise Unicorns, @vfxnev

Mapę drugą, czyli de_inferno znów świetnie rozpoczęły Jednorożce. Kolejna runda pistoletowa, a po niej następne trzy na ich konto. Warto tutaj wspomnieć o wspaniałej akcji leman'a z trzeciej rundy, zakończonej pięcioma zabójstwami! Codewise Unicorns zdecydowanie kontrolowali grę, co poskutkowało wynikiem 11:4 po pierwszej połowie. Izako Boars dobrze rozpoczęli połowę drugą, wygrywając trzy rundy z rzędu, lecz mimo starań nie byli oni w stanie przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę. Pięć rund z rzędu CU zakończyło spotkanie, a ostateczny wynik to 2:0 (16:8, 16:7). Znamy więc ostatnią drużynę, która staje na podium trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Gratulujemy i dziękujemy obu zespołom za świetne widowisko i ogrom emocji!

  Codewise Unicorns

Polska Liga Esportowa

de_overpass

16:8

de_inferno

16:7

  Izako Boars 2 0