Codewise Unicorns pokonuje Izako Boars i staje na podium PLE!

Mimo, że finały Polskiej Ligi Esportowej mamy już za sobą (23-24.06, Kielce), to mecz o trzecie miejsce odbył się dopiero dziś. Mieliśmy okazję oglądać zmagania dwóch naprawdę interesujących polskich drużyn, czyli Codewise Unicorns oraz Izako Boars. Ci pierwsi, traktowani niemalże jako objawienie polskiej sceny Counter-Strike’a, kilka dni temu pożegnali się z Karolem „Enzo” Lasotą, za którego gra aktualnie Eryk „leman” Kocęba, reprezentujący wcześniej barwy M1 Gaming. Dziki uznawane były jednak jako faworyci.

 

Zdjęcie użytkownika Polska Liga Esportowa.
fot. Polska Liga Esportowa.

Spotkanie rozegrane zostało w systemie bo3 (de_overpass, de_inferno, de_mirage). Jak zatem się potoczyło? Początek pierwszej mapy zdecydowanie należał do Jednorożców. Wygrana pistoletówka i świetna organizacja gry doprowadziła ich do korzystnego wyniku 7:4. Później jednak iBoars nieco się obudzili i zwyciężyli cztery rundy z rzędu, by zakończyć pierwszą połowę wynikiem 8:7. Izako Boars bardzo szybko stracili jednorundową przewagę, przegrywając kolejną rundę pistoletową. Dalszy przebieg mapy to tylko dominacja Codewise Unicorns. Nie oddali oni ani jednej rundy grając po stronie terrorystów, a pierwsza mapa skończyła się wynikiem 16:8.

Przeczytaj:  ECS sezon 5 finały: G2 odsyła Luminosity do domu

 

fot. Codewise Unicorns, @vfxnev

Mapę drugą, czyli de_inferno znów świetnie rozpoczęły Jednorożce. Kolejna runda pistoletowa, a po niej następne trzy na ich konto. Warto tutaj wspomnieć o wspaniałej akcji leman’a z trzeciej rundy, zakończonej pięcioma zabójstwami! Codewise Unicorns zdecydowanie kontrolowali grę, co poskutkowało wynikiem 11:4 po pierwszej połowie. Izako Boars dobrze rozpoczęli połowę drugą, wygrywając trzy rundy z rzędu, lecz mimo starań nie byli oni w stanie przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę. Pięć rund z rzędu CU zakończyło spotkanie, a ostateczny wynik to 2:0 (16:8, 16:7). Znamy więc ostatnią drużynę, która staje na podium trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Gratulujemy i dziękujemy obu zespołom za świetne widowisko i ogrom emocji!

 

Znalezione obrazy dla zapytania codewise unicorns
Codewise Unicorns

Polska Liga Esportowa

de_overpass

16:8

de_inferno

16:7

 

Znalezione obrazy dla zapytania izako boars
Izako Boars
2 0