Dzisiaj rozgrywane były ostatnie mecze kwalifikacji do Minora. AGO rozpoczęło dzień z bilansem 2-1 i miało rozegrać pierwszy mecz z NiPem. Obie silne drużyny, obie miały coś do udowodnienia.

Mecz rozgrywał się w systemie BO3, zaczął się na mapie de_cache, która była wyborem Polaków. Początkowo mapa była dosyć wyrównana, nasi rodacy zaczęli po stronie atakującej i pokazywali się tam z bardzo dobrej strony. Sprawnie wchodzili na bombsite wroga, ale niestety utrzymanie ich nie szło już tak dobrze i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 dla szwedzkiej formacji. Po zmianie stron drużyna Grubego zaczęła prezentować się z dużo lepszej strony. Wyglądali jak zupełnie inaczej, byli bardzo pewni siebie i dobrze odgrywali swoje role. Mapę zakończono wynikiem 16:12 dla AGO.

 

Druga mapa była wyborem NinjasInPyjamas, a był to de_overpass. Tam walka zapowiadała się początkowo na równą, drużyna Grubego tym razem zaczęła po drugiej stronie i doprowadziła po niej do wyniku 8-7. Nadszedł czas na zmianę  i to nie było dobrą rzeczą dla naszych rodaków, nic im nie wychodziło, każdy z ich ataków był skutecznie przerywany przez przeciwników i tak doszło do końca mapy z wynikiem 16-9 dla NiP.

Przeczytaj:  GGL Poznań: Virtus.Pro z pierwszą porażką, GL wygrywa z HR.

 

Było 1-1 w mapach, obu drużynom bardzo zależało, aby nie walczyć o życie z statusem 2-2. Zadecydować o tym, kto będzie walczyć o utrzymanie w następnym meczu miała mapa de_train. Tutaj Polacy nieszczęśliwie rozpoczęli tą mapę po stronie uważanej za cięższą – atakującej. I niestety AGO zostało zniszczone przez Szwedów. Forest, który był bardzo skuteczny w tym meczu nie pozwalał im na nic. Skutecznie przerywał każdy atak Jastrzębi. Pierwsza połowa skończyła się niefortunnym wynikiem 11-4. Było widać, że NiP wykorzystał przewagę psychiczną, skutecznie atakowali, byli pewni siebie w przeciwieństwie do ich przeciwników i tak skończyło się to wynikiem 16-7.

 


AGO Esports
 

Europe Minor Closed Qualifier – Faceit Major 2018

de_cache

16 : 11

de_overpass

9:16

de_train

7:16

 


Ninjas in Pijamas
1 2

Pozostała już tylko walka o życie. Naszymi przeciwnikami miał być były zespół Innocenta – Sprout. Tutaj AGO ponownie wybrało mapę de_cache, która w tym meczu szła im dużo lepiej. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 7-8 dla PHRa i spółki. Niestety po zmianie stron byliśmy minimalnie gorsi i przegraliśmy ją 9-6, co dało końcowy wynik 16-14 dla niemiecko-duńskiej drużyny.

Wyborem Sprout było de_mirage, które pokazało, że jest bardzo dobrze przygotowane na tą mapę. Zaczęli po stronie broniącej, przy czym Polacy stawiali duży opór, ale końcowo połowa skończyła się wynikiem 9:6 dla niemieckiej organizacji. Gdy Polski zespół przeszedł na stronę broniącą zaczął się gubić i popełniać katastrofalne błędy, przez co oddali dużo rund przeciwnikom. Zdobywali pojedyncze rundy przy dobrych indywidualnych akcjach. Na nieszczęście mapa skończyła się wynikiem 16:9 dla Sprout. Oznaczało to koniec przygody Jastrzębi w drodze do Majora.


AGO Esports
 

Europe Minor Closed Qualifier – Faceit Major 2018

de_cache

14 : 16

de_mirage

9:16

 


Sprout
0 2