Virtus.pro w swoim pierwszym meczu podczas turnieju w Chinach,  pokonało gospodarzy z zespołu TyLoo.
CS:GO Asia Championships: Virtus.pro vs. TyLoo 2:1
Virtus.pro pewnie zwycięża w meczu otwarcia przeciwko TyLoo na pierwszej mapie

Mecz rozpoczął się na mapie de_Train wybranej przez polski zespół. Filip „Neo” Kubski z kolegami zaczęli po stronie atakującej, ale przegrali rundę pistoletową, 1:0. Wydawało się, że po wygraniu rundy pistoletowej, chińska drużyna szybko wyjdzie na wysokie prowadzenie, jednak tak się nie stało. Polacy doskonale kontrolowali to spotkanie, pomimo przegranej pierwszej rundy, odpowiedzieli remisem, 3:3, a następnie to właśnie podopieczni Jakuba „Kuben” Gurczyńskiego wyszli na prowadzenie, 4:7. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10 dla Virtus.pro.

W drugiej połowie, TyLoo okazało się być lepsze w rundzie pistoletowej, 6:10, ale to nie zmieniło ich gry i przede wszystkim wyniku, który powiększała drużyna z Polski. Końcówka meczu zdecydowanie dla polskiej formacji.

Bardzo dobra gra TyLoo na drugiej mapie

Mirage to druga mapa tego spotkania, Virtus.pro zaczęło po stronie broniącej, wygrywając rundę pistoletową, 1:0. Dalej gra była wyrównana, chociaż to TyLoo wyszło na prowadzenie i mieli kontrolę nad spotkaniem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Chińczyków.

Przeczytaj:  Kolejne zmiany na mapie Cobblestone

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrała drużyna Kevina „Xccurate” Susanto, tym samym powiększając swój wynik, 9:10. Virtusi próbowali powrócić do tego meczu, zdobywając rundy ale w rezultacie to drużyna z Chin okazała się być lepsza, pokonując formację z Polski 16:12.

Virtus.pro zwycięża po dogrywce

Trzecią i decydującą mapą spotkania TyLoo z Virtus.pro był Cache. Polacy w pierwszej połowie zagrali po stronie broniącej, ale pierwsza runda wpadła na konto gospodarzy. Hansel „Bntet” Ferdinand i jego drużyna szybko powiększyli swoją przewagę nad Polakami, 7:0. W tym momencie było bardzo nieciekawie dla strony polskiej. Virtusi w końcu wygrali pierwszą rundę a później powoli powracali do meczu. Pierwsza połowa wygrana przez TyLoo 10:5.

Po zmianie stron, runda pistoletowa wygrana przez Virtus.pro, co pozwoliło zbliżyć im się do swoich przeciwników, żeby po chwili był remis, 10:10. Końcówka drugiej połowy niezwykle ciekawa, wyrównana. Chińczycy zdobyli 15 punkt i wydawało się, że mają mecz pod całkowitą kontrolą, co więcej mogli wygrać to spotkanie, ale wtedy ponownie dali o sobie znać Polacy, którzy zremisowali 15:15 i w dogrywce okazali się być zdecydowanie lepszą drużyną

Przeczytaj:  PACT remisuje z Izako Boars w kwalifikacjach Games Clash Masters!