Sobota, 16.06.2018, Galeria Wisła w Płocku od godziny 10:00 organizatorzy MLE zapraszają wszystkich na finał ligi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Counter Strike’u.

W lutym tego roku rozpoczęła się rywalizacja 16 szkół z Płocka i okolic, gdzie zawodnicy podczas 15 kolejek walczyli o pokazanie się przed oczami publiczności w jednej z galerii handlowych w mieście. Zasady były proste – dwie najlepsze drużyny dostają bezpośrednie zaproszenie, natomiast o dwa kolejne miejsca reszta musiała powalczyć w rozgrywkach playoff. Drużyny, a raczej szkoły, które powalczą o nagrody rzeczowe to

  • III Liceum Ogólnokształcącego
  • Zespół Szkół Centrum Edukacji
  • Zakład Doskonalenia w Płocku
  • Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu

Głównym sponsorem całych rozgrywek jest Patriot / Viper Gaming. Wszystkie mecze będą transmitowane na kanale Ligi, a o oprawę komentatorską zadbają Jacek 'Goldi’ Cichoń oraz Karol 'Kasar’ Suchecki.

Turniej Counter Strike to nie wszystko o co zadbali organizatorzy. Wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować sił w potyczce z zawodnikami sekcji esportowej Wisły Płock w FIFE18 czy przypomnieć sobie o zapomnianych już konsolach w strefie retro. Sponsorzy wydarzenia zadbali o sporą ilość gadżetów do rozdania, więc nikt nie powinien wyjść z pustymi rękami. Serdecznie zapraszamy.