Składu Astralis nie trzeba nikomu przedstawiać. Od dłuższego czasu zajmują oni pierwsze miejsce w rankingu hltv. Duńska formacja prezentuje obecnie wyższy poziom od każdego innego zespołu. Wygrywają praktycznie wszystko, w czym wezmą udział. Zawodnicy jednak podkreślają, że nie jest to ich maksimum i mogą wykrzesać ze swojej gry jeszcze więcej.

 

Intel Grand Slam

O świetności tej ekipy może świadczyć m.in. to, że są pierwszą w historii Counter-Strike’a drużyną, która zdobyła Intel Grand Slam! Nagroda ta jest przyznawana drużynie, która w danym roku wygra 4 turnieje rangi premium organizowanych przez ESL i DreamHack Masters. W nagrodę zawodnicy otrzymują milion dolarów oraz sztabki szczerego złota z wygrawerowanymi ich nickami! Poza samymi graczami sztabkę otrzyma również ich trener, Danny „zonic” Sørensen. Astralis na swojej drodze po Intel Grand Slam zwyciężyło takie turnieje jak:

  • DreamHack Masters Marseille 2018
  • ESL Pro League Season 7 Finals
  • IEM Chicago
  • ESL Pro League Season 8 Finals

Device

Bez wątpienia nie byłoby tylu nagród, gdyby nie Nicolai „device” Reedtz. Niejednokrotnie ratował on w wielu sytuacjach swoją drużynę. Potwierdzał swoją formę w najważniejszych turniejach, przez co nie dziwi nikogo to, że zdobył w tym roku aż 7 nagród MVP! Jest on jednocześnie jednym z głównych kandydatów do zdobycia tytułu najlepszego gracza 2018, przyznawanego przez hltv.

Image of CS:GO player device

Trener

Można śmiało stwierdzić, że na ten moment nie ma lepszego trenera w świecie Counter-Strike’a od zonic’a. Potrafi on przygotować wiele taktyk na turnieje najwyższej rangi, przez co Astralis niejednokrotnie potrafiło nas zaskoczyć. Do jego sukcesów w roli trenera możemy zaliczyć między innymi:

  • 1 miejsce FACEIT Major: London 2018
  • 2 miejsce ELEAGUE CS:GO Premier 2017
  • 3 miejsce BLAST Pro Series: Copenhagen 2018

 

W obecnej chwili ciężko szukać lepszej drużyny od Astralis. Z biegiem czasu łamią oni kolejne granice oraz biją kolejne rekordy. Czy ich dominacja kiedyś się zakończy? Tego dowiemy się wraz z upływem czasu.