W miniony weekend odbywały się drugie kwalifikacje online dla graczy PS4 do drugiego etapu FIFA 20 Global Series Bukareszt. Po dwóch dniach emocji, awans na główny turniej uzyskał nasz rodak, Damian „Damie” Augustyniak!

Zawodnik Fnatic Roma do uzyskania awansu potrzebował aż trzynastu spotkań rozgrywanych w formacie B02. Najpierw w fazie grupowej Damie rozegrał 9 meczów, w tym m.in. z zawodnikiem Hannover 96 o nicku „Erol” czy z profesjonalnym graczem Apoel FC, „Eftimis’em”.

W fazie pucharowej, rozgrywanej w formacie double elimination, Damian swoje zmagania rozpoczął od spotkania z reprezentantem Apeks, „Netsix’em”, którego pokonał w dwumeczu 3:2. W drugim pojedynku udało mu się zwyciężyć 5:0 z JOliveira, jednak w trzeciej rundzie uległ „LostinTheWavesz” 2:7. W czwartej rundzie Damie stawił czoła zawodnikowi Hashtag United, Tomowi „Tom” Leesowi. Polak bez większych problemów rozprawił się z przeciwnikiem, wygrywając aż 6:1, przypieczętowując tym samym awans do głównego turnieju!

Drugi etap FIFA 20 Global Series odbędzie się w stolicy Rumuni, Bukareszcie pod koniec listopada. Więcej informacji na temat nowego sezonu FIFA Global Series znajdziecie na tej stronie.