Kolejnym starciem w pierwszym dniu zmagań na Dreamhack Masters była konfrontacja pomiędzy fnatic a OpTic. To Ci drudzy rozpoczęli lepiej mapę de_train zgarniając „pistolety” i doprowadzając do wyniku 5:0. Następnie oba zespoły zaczęły grać bardzo wyrównane spotkanie, ale dzięki przewadze wyrobionej na początku, to Duńczycy w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli pierwszą połowę 10:5. Po stronie antyterrorystów cajunb i spółka także pokazali się z dobrej strony, zdobywając drugą „pistoletówkę”. OpTic szybko dokonało dzieła zniszczenia, miażdżąc rywali rezultatem 16:6.

fnatic

Dreamhack Masters Sztokholm 2018

de_train

OpTic
6 16

W równoległym pojedynku MIBR zmierzyło się z HellRaisers. Obie drużyny zdecydowały, że mapą tego spotkania w formacie bo1 będzie dust2. Obie też, podzieliły się pierwszymi rundami – HR zgarnęło rundę pistoletową a MIBR Force’a. Po chwili jednak to Brazylijczycy rozpoczęli zdecydowany atak, dzięki czemu częściej zdobywali rundy niż ich przeciwnicy i wyszli na prowadzenie 6:2. Do końca pierwszej połowy meczu widać było wyraźną przewagę drużyny z Brazylii, którzy zdominowali rywala i pewnie wygrali połówkę wysokim rezultatem 11:4. Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla graczy z Brazylii, dzięki niesamowitemu ace’owi „Coldzery” w rundzie na pistoletach. Jednak na tej pięknie zagranej rundzie „tarik” i spółka się zatrzymali i to europejski mix zdobył cztery rundy z rzędu. Brazylijczycy jednak nie mogli roztrwonić swojej przewagi i koniec końców wygrali rezultatem 16:11.

Już za kilkanaście minut ostatnie spotkania zaplanowane na dzisiejszy dzień. Zmierzą się w nich drużyny, które w swoich inauguracyjnych meczach poniosły porażkę. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GamerTV na twitchu.