W pierwszym swoim meczu na Dreamhack Masters, FaZe Clan zmierzył się z Heroic. Mapą tego pojedynku w formacie bo1 był mirage. Lepiej to spotkanie zaczęła ekipa „Olofa”, która ugrała w ładnym stylu „pistolety”. Duńczycy jednak odpowiedzieli na rundzie force dominując rywala rezultatem 6:1. Od rundy ósmej gra obu ekip stała się bardzo wyrównana, punkty były zdobywane naprzemiennie dla jednej i drugiej drużyny. Heroic utrzymało prowadzenie do końca i zasłużenie wygrało połówkę 9:6. Druga runda pistoletowa dzięki szybkiemu wejściu na B przez drużynę Friberga błyskawicznie wpadła na ich konto, dzięki czemu mogli dopisać sobie w łatwy sposób kolejne dwa punkty i wyjść na wynik 12:6. FaZe wobec gigantycznej przewagi przeciwników nie poddała się, systematycznie zdobywając rundy i niwelując przewagę, w konsekwencji doprowadzając do dogrywki! W doliczonym czasie gry rundy toczyły się w bardzo równy sposób, ale w ostateczności to faworyci czyli FaZe Clan mogli cieszyć się z wygranej wynikiem 19:16.

FaZe Clan

Dreamhack Masters Sztokholm 2018

de_mirage

Heroic
19 16

Drugim równolegle toczącym się spotkaniem był pojedynek mousesports z Gambit. Jest on o tyle ciekawszy dla polskich fanów cs’a, że w składzie popularnych mysz występuje Janusz „Snax” Pogorzelski. Na nuke’u mouse świetnie rozpoczeli starcie zdobywając „pistolety”. „Snax” i spółka na tym nie poprzestali i totalnie dominowali Gambit, którzy raz za razem musieli uznać wyższość rywali. Wynik 8:1 świetnie potwierdzał, kto radził sobie lepiej. Na koniec pierwszej połowy „Dosia” z drużyną ugrała jeszcze parę rund, ale nie zmieniło to faktu, że przegrali oni wysokim wynikiem 11:4. Po zmianie stron Kazachowie wygrali rundę z pistoletami, ale oprócz niej nie mieli absolutnie nic do powiedzenia. Myszy całkowicie zdominowały drugą połowę i wygrały spotkanie 16:7.

Już za kilkanaście minut kolejne dwa mecze. Fnatic zagra przeciwko OpTic, a MIBR podejmie Hell Raisers. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GamerTV na twitchu.