AGO Esports rozpoczęło swoją walkę w turnieju DreamHack Open Summer, który rozgrywany jest w Szwecji.
DH Open Summer: AGO Esports wygrywa z Red Reserve, ale przegrywa z The Imperial.
Na początek mecz z gospodarzami

AGO Esports w swoim pierwszym meczu zagrało przeciwko samym gospodarzom – Red Reserve.  Ten mecz na mapie de_train Polacy zaczęli po stronie broniącej i okazali się być lepsi w rundzie pistoletowej, 1:0. Podopieczni Mikołaja „Minir0x” Michałkowa szybko wyszli na prowadzenie, ale Szwedzi po chwili doprowadzili do remisu – 3:3, a następnie wyszli na prowadzenie – 3:4. Polacy swoją dobrą grą pokazali, że doskonale czują się na tej mapie. Pierwsza część spotkania bardzo wyrównana po obu stronach.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 8:7 dla Red Reserve.

Druga połówka to wygrana przez AGO Esports runda pistoletowa i ponowny remis, 8:8. Później to właśnie drużyna z Polski wyszła na prowadzenie, powiększając swój wynik i w pewnym momencie było 13:9 dla Polaków. Nie do końca jednak można było cieszyć się z dobrego wyniku i w zasadzie wygranej przez polską formację, bo przy wyniku 15:10, gracze Red Reserve zaczęli powracać do tego meczu, odrabiając straty. Zespół Simona „Twist” Eliassona zremisował mecz i doprowadził do dogrywki.

Dogrywka również bardzo wyrównana, ale w niej lepsi okazali się być zawodnicy z Polski. AGO Esports pokonało Red Reserve wynikiem 22:20.

 


AGO Esports
 

DreamHack Open Summer

de_Train

22:20


     Red Reserve
1 0

Wysoka porażka w drugim meczu

W drugim meczu, AGO Esports zagrało z drużyną The Imperial. Mapą meczu był Mirage, gdzie Polacy zaczęli po stronie atakującej, ale w rundzie pistoletowej lepsi okazali się być Kevin „Krystal” Amend i jego koledzy, 1:0. Zespół Imperial bardzo szybko uzyskał wysoką przewagę, kontrolował przebieg spotkania, a po chwili było 9:1 właśnie dla nich. Polacy dopiero pod koniec pierwszej połowy wygrali drugą rundę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla The Imperial.

W drugiej rundzie pistoletowej, również lepsi okazali się być Nemanja „Neexa” Isaković z drużyną, 13:3 i ten wynik był bardzo niekomfortowy dla Polaków. W rezultacie AGO Esports przegrało z The Imperial wynikiem 16:4.

 


AGO Esports
 

DreamHack Open Summer

de_mirage

4:16

 


The Imperial
0 1

Dzisiaj mecz, który zdecyduje o pozostaniu w turnieju

Po wczorajszej wygranej oraz porażce, AGO Esports musi zagrać i przede wszystkim wygrać swój dzisiejszy mecz. Co do przeciwnika, ten jeszcze nieznany, ponieważ będzie to ktoś z meczu wygranych: North vs. Red Reserve, czyli jest szansa że Polacy ponownie zagrają ze Szwedami. Czy zrewanżują się za turniej w Kijowie?