Finały Games Clash Masters w Gdyni w ubiegłym roku zapadły w pamięć pewnie większości z nas. I to nie tylko dlatego, że rozgrywki wygrało Illuminar Gaming. To również świetna organizacja całego wydarzenia, która przypadła do gustu każdemu. Organizatorzy jednak nie próżnują, bo jak dzisiaj poinformowała Agencja Games Clash by Murator EXPO – w tym roku ujrzymy aż dwa turnieje! Poza Gdynią, z której Games Clash Masters zasłynęło – rozgrywki będą miały miejsce także w Gliwicach! 

Pierwszą z zapowiedzianych imprez będzie Games Clash Arena Gliwice. Wydarzenie zostało zaplanowane na 5-7 czerwca. W turnieju weźmie udział osiem zespołów, które będą rywalizować ze sobą o nagrody z łącznej puli, która wynosić będzie sto tysięcy dolarów. Polscy fani nie mają powodów do obaw, bo według zapewnień włodarzy – polskie formacje mają otrzymać zaproszenia. Warto w tym miejscu dodać, że będzie to drugi największy turniej esportowy na Górnym Śląsku, zaraz po Intel Extreme Masters.

Drugie wydarzenie odbędzie się oczywiście w Gdyni, gdzie rozgrywki zawitają już po raz trzeci. To właśnie nad morzem mieliśmy okazję do pierwszej odsłony tej imprezy. Jeśli chodzi o format, ten będzie identyczny jak w przypadku rywalizacji w Gliwicach, czyli osiem ekip, z czego sześć otrzyma zaproszenia. Turniej odbywać się będzie w dniach 11-13 września.

Przeczytaj:  Pompa Team z nowym składem CS:GO!

To jednak nie koniec ogłoszeń, bowiem organizatorzy zapowiedzieli, że będziemy mieli okazję do posłuchania nie tylko polskich komentatorów i ekspertów, ale także tych zza granicy, ponieważ mają po raz pierwszy pojawić się na miejscu.