Mało kto spodziewałby się tego, że w szeregach Illuminar Gaming dojdzie do jakichkolwiek zmian. Co prawda – Paweł „innocent” Mocek i spółka zaprezentowali się po prostu źle w drugiej i trzeciej turze otwartych kwalifikacji do Minora, ale tak jak wcześniej – nikt z nas się tego nie spodziewał. 

Oskar „oskarish” Stenborowski oraz Daniel „STOMP” Płomiński zostali odsunięci od głównego składu i aktualnie znajdują się na ławce rezerwowych. Do końca nie wiadomo, czyja jest to decyzja, jednak według nieoficjalnych informacji jest to decyzja składu. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że jest to bardzo odważny ruch, zważając na to, że w środę startuje ostatni termin otwartych kwalifikacji do Minora. Dla przypomnienia – w lipcu ubiegłego roku była organizacja dotychczasowego Illuminar – x-kom połączył siły z AGO. Wskutek tego zawodnicy postanowili się nie rozstawać. Na nowy dom czekać długo nie musieli, bowiem pomocną dłoń wyciągnęło właśnie Illuminar. Byłe już IHG triumfowało na Games Clash Masters 2019 oraz wznieśli puchar ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019.

Najprawdopodobniej lukę po STMOP-ie i oskarishu wypełni Michał „snatchie”Rudzki wraz z Karolem „rallenem” Rodowiczem. Jak ostatnio informowaliśmy – kontrakt Rudzkiego z Virtus.pro dobiegł końca. Natomiast rallen ostatni okres dumnie spędzał u boku Wiktora „TaZa” Wojtasa. Jego ostatnią organizacją było Aristocracy, które jednak niestety się rozpadło. Nowym kapitanem zespołu ma został Paweł „innocent” Mocek.

„Po pierwsze chcieliśmy podziękować Oskarowi i Danielowi. Kiedy Illuminar podjęło decyzję o przyjęciu tej drużyny wierzyło, że chłopaki odniosą sukces. Tak też było. Ten zespół udowodnił, że stać ich na wiele, jednak w ostatnim czasie coś się zacięło. Kontynuowanie w tej konfiguracji byłby złe zarówno dla zespołu, jak indywidualnie dla wszystkich zawodników. W opinii sztabu szkoleniowego zmiany były niezbędne, aby odzyskać świeżość i wiare w to, że stać ich na bycie najlepszymi. W najbliższych meczach sprawdzimy zawodników, z którymi moglibyśmy grać w przyszłości. Z dniem dzisiejszym role kapitana zespołu przejmuje Paweł “innocent” Mocek, któremu chcemy dać pełne wsparcie. Wierzymy, że uda nam się odbudować drużynę, która ponownie będzie osiągać sukcesy i przede wszystkim czerpać radość ze wspólnej gry.” – powiedział Mateusz „Sówek” Kowalczyk – menadżer drużyny.

Skład Illuminar prezentuje się następująco:

  • Paweł „innocent” Mocek
  • Paweł „reatz” Jańczak
  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Karol „rallen” Rodowicz
  • Michał „snatchie” Rudzki
  • Adrian „IMD” Pieper – trener
  • Oskar „oskarish” Stenborowski – rezerwowy
  • Daniel „STOMP” Płomiński – rezerwowy

fot. Games Clash Masters