Endpoint po miesięcznej przerwie wraca na scenę Counter Strike’a! Brytyjska organizacja kilka godzin temu ogłosiła nową drużynę CS:GO. W nowym zespole znaleźli się zarówno zawodnicy, którzy występowali już w barwach tej organizacji, jak i młodzi gracze z potencjałem!

24 czerwca włodarze organizacji podjęli decyzję o rozwiązaniu poprzedniego składu. Powodem tej decyzji były problemy ze stabilizacją składu oraz z wizami dla zawodników. Poprzedni skład Endpoint liczył dwóch Łotyszy oraz trzech Brytyjczyków. Zespół ten nie osiągnął niestety żadnych sukcesów.

W nowej drużynie znalazło się pięciu przedstawicieli brytyjskiej sceny oraz jednego Szweda. Oprócz Robina „Robiin” Sjögrena, barwy Endpoint reprezentować od dzisiaj będą: Thomas „Jenko” Jenkinson, Russel „Russ” Mendes, Reece „Puls3” Marrs oraz James „Kryptix” Affleck. Trenerem tej piątki został Ian „Immi” Harding!

Jenko – Thomas to najmłodszy w składzie riffler. Swoją karierę rozpoczynał w 2016 właśnie w barwach Endpoint, a w kolejnych latach grał między innymi w Method, Epsilon Esports, Wind And Rain. Ostatnio występował w Orgles5.

Russ – Dwudziestojednoletniego Russela polscy fani CS:GO mogą kojarzyć głównie z występów w składzie HenryG podczas ASUS ROG 2019. Zespół Henry’ego z Tudson’em i Russ’em w składzie uległ teamowi Izaka w wielkim finale 0:2.

Przeczytaj:  Znamy listę uczestników IEM Sydney 2018

Robiin – Szwed to zawodnik z największym doświadczeniem w nowej formacji. W swojej siedmioletniej karierze występował min. w FlipSid3 Tactics, Epsilon eSports czy do niedawna Team Ancient.

Puls3 – Reece jest dobrze zaznjaomiony z formacją Endpoint, ponieważ  z występuje w niej od roku. Wcześniej grał min. w Method oraz w FM eSports.

Kryptix – James, podobnie jak Puls3 i Jenko, miał już okazję reprezentować brytyjską organizację. Występował w niej w 2017 roku, gdy odszedł z excel Esports.

Immi – Trener nowego składu znany jest głównie z bycia szkoleniowcem NRG Esports. Jako trener zespołu Brehze’a, poprowadził swoją ekipę do triumfu podczas IBUYPOWER Invitational- Spring 2018.

Zespół na swój debiut będzie musiał trochę poczekać. 23-26 sierpnia podopieczni Immiego rywalizować będą podczas Insomnii 65 w Birmingham. Włodarze organizacji mogą pochwalić się już jednym pucharem za zwycięstwo w turnieju z tej serii, bowiem w ubiegłym roku ówczesny skład zajął pierwsze miejsce podczas UK Masters @ Insomnia63.