Wczoraj zakończyła się faza grupowa ESEA MDL S29 Europe. Spośród 24 ekip wyłonionych zostało 8 drużyn, które zagrają w play-offach. Jeśli organizatorzy nie wprowadzą żadnych poprawek do tabeli, to zobaczymy następujące pary:

OpTic vs Epsilon

Team Kinguin vs Sprout

LDLC vs Virtus.pro

ENCE vs 3DMAX

Na internetowych forach pojawiło się wiele kontrowersji, ponieważ tabele ze stron takich jak: hltv, Liquipedia, ESEA różnią się pozycjami drużyn. Tak prezentują się tabele na poszczególnych stronach:

 

Liquipedia:

 

Hltv:
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak widać różnice zachodzą między trzema drużynami: Virtus.pro, Sprout oraz 3DMAX. Która tabela pokazuje poprawne miejsca drużyn? Wiele osób pewnie zadało sobie to pytanie. Nie powinniśmy jednak sugerować się tabelą ze strony ESEA czy Liquipedii. Zasady ligi mówią, że bezpośredni mecz między drużynami jest ważniejszy niż różnica wygranych i przegranych rund. Strony takie jak: ESEA i Liquipedia pokazują, że Sprout jest przed VP. Nie powinno tak być, ponieważ to polska ekipa wygrała z nimi bezpośredni mecz. 3DMAX natomiast wygrało ze Sprout. Z tych też powodów to tabela strony hltv jest poprawna. Należy też pamiętać, że tabele na takich stornach jak ESEA czy Liquipedia są tworzone przez algorytm, który w przypadku takiego samego bilansu meczów wygranych i przegranych, wyżej w tabeli umieszcza drużyny z lepszym bilansem rund wygranych do przegranych.