Ostatnio sporo mówi się o tym, która drużyna jest najlepsza w Polsce. O to miano walczyły: Virtus.pro, AGO Esports, Team Kinguin. Po zakończeniu pierwszych polskich otwartych kwalifikacji do WESG, gdzie AGO uległo w finale VP w walce o ten tytuł pozostały dwie drużyny.

Zarówno niedźwiedzie, jak i pingwiny dobrze radzą sobie ostatnimi czasy. Obie ekipy mimo swych chwilowych problemów, znów wracają na dobre tory. Pojedynek w lidze ESEA MDL pomiędzy Virtus.pro a Team Kinguin, według społeczności miał ostatecznie rozstrzygnąć, która drużyna jest na ten moment najlepsza. O wyniku spotkania zadecydowała mapa de_dust 2.

Neo i spółka, zaczynając po stronie antyterrorystów, wygrali pierwszą rundę pistoletową. Następne trzy dość szybko wpadły na ich konto. W kolejnej rundzie pingwiny się obudziły i zdołały zmniejszyć dystans do rywala. Nie dało im to jednak zbyt wiele,ponieważ zawodnicy VP wygrali połówkę wynikiem 10:5.

Po zmianie stron ekipa Taza zdołała wygrać pistoletówkę. Osiem rund z rzędu- tyle wygrali zawodnicy Teamu Kinguin, zaczynając po zmianie stron dominować Virtus.pro. W grze niedźwiedzi widać było bezradność po stronie atakującej. Dust_2 ostatecznie zakończył się wynikiem 16:11 dla Team Kinguin.

Przeczytaj:  Youngsters ze zwycięstwem w Loot.bet/CS!

Czy to już oznacza, że Virtus.pro nie jest najlepszą polską formacją? Na to pytanie będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami.