Za nami kolejna kolejka dwudziestego ósmego sezonu ESEA MDL. Swoje spotkania rozgrywały dzisiaj między innymi Pride oraz PACT. Orły niestety nie zdołały wygrać z Vexed, PACT natomiast zakończył pojedynek z Japanelo zwycięstwem.

Pride vs Vexed

Spotkanie pomiędzy Pride, a angielską drużyną odbywało się na de_mirage’u. W spotkanie lepiej weszła brytyjska formacja, zdobywając pierwsze cztery rundy. Ekipa „luz’a” zdołała odpowiedzieć w rundzie numer pięć, po kilku chwilach sytuacja wyrównała się, a na tabeli widniał wynik 4:4. Do końca pierwszej połowy nieco lepiej prezentowało się Vexed, co zaowocowało prowadzeniem 9:6. W drugiej połówce Pride radziło sobie o wiele gorzej. Orły zdołały zdobyć zaledwie jedną rundę, co przy siedmiu zdobytych przez Vexed nie wygląda najlepiej. W rezultacie de_mirage zakończył się wynikiem 16:7 dla Brytyjczyków.

PACT vs Japanelo

Swoje spotkanie za to wygrało PACT. Rywalami ekipy z Polski było szwedzkie Japanelo. Mapą na której walczyły obie ekipy był de_nuke. Początek pierwszej połowy układał się po myśli Polaków. PACT wygrał rundę pistoletową, niestety Szwedzi zdołali odpowiedzieć na rundzie force. Na odpowiedź, tym razem ze strony ekipy „Vegi’ego”, nie trzeba było długo czekać, i już było po wymianie force za force. Do końca pierwszej połowy to Japanelo zdołało wyrobić sobie przewagę. Fakt ten martwił tym bardziej, że PACT grał po stronie ct, czyli teoretycznie łatwiejszej opcji. W drugą połowę Japanelo wchodziło z wynikiem 9:6. Już po chwili ekipa ze Szwecji niebezpiecznie wyszła na prowadzenie, mając na swoim koncie aż 14 rund. PACT nie pozwolił jednak swoim rywalom doprowadzić do zakończenia meczu na ich korzyść. W dogrywce to PACT okazał się silniejszy wygrywając ją wynikiem 4:1.