Zakończył się trzeci tydzień EU LCS Summer Split 2018. Podczas dzisiejszego dnia nie byliśmy świadkami wielu niespodzianek. Niepokonani jak dotąd G2 i Misfits wciąż nie zaznali smaku porażki. Równie dobrze wypadli Team Vitality oraz Fnatic. Po zwycięstwo sięgnęli także zawodnicy Splyce, pokonując Team ROCCAT w najbardziej wyrównanym pojedynku tego wieczoru.

Misfits Gaming 1:0 H2k-Gaming

Porównując aktualną formę obu drużyn można było z łatwością przewidzieć wynik tego spotkania. Misfits Gaming bardzo pewnie podeszli do meczu, ogrywając przeciwników na każdej linii. Ciągłe rotacje zawodników sprawiły, iż z każdą minutą na ich konto wpadało coraz więcej zabójstw. H2k nie było w stanie w żaden sposób odpowiedzieć na agresję przeciwników. Misfits bez najmniejszego problemu zakończyli grę już w 24 minucie.

Team Vitality 1:0 FC Schalke 04

Obie drużyny od samego początku grały dość agresywnie, lecz znacznie lepiej wychodziło na tym Vitality. Ich przewaga była szczególnie widoczna w górnej części mapy, a także na środkowej alei, gdzie w rękach Jiizuke zobaczyliśmy Zoe. Mimo słabego rozpoczęcia splitu, Włoch szybko przypomniał wszystkim, że wciąż jest jednym z najlepszych midlanerów w Europie, z łatwością ogrywając przeciwników w sytuacji 1 na 2. Jego świetna dyspozycja oraz wsparcie ze strony drużyny sprawiły, iż Schalke stało się bezradne w walkach drużynowych. Zdołali co prawda zgarnąć kilka pojedynczych zabójstw, lecz w żaden sposób nie wpłynęło to na przebieg spotkania. Ponad 30-minutowy mecz zakończył się gładkim zwycięstwem Team Vitality.

Przeczytaj:  Podsumowanie fazy grupowej European Masters 2020 spring. Polacy w ćwierćfinale

Giants Gaming 0:1 Fnatic

Fnatic zgarnęło pierwszą krew już w 2 minucie wyłapując w jungli osamotnionego Djoko. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później na ich konto wpadło kolejne zabójstwo. Yasuo wspierany przez Pyke’a całkowicie zdominował dolną aleję. Podobnie było na midzie, gdzie rozpędzona Zoe z łatwością eliminowała Vladimira w pojedynkach 1 na 1.

Zawodnicy Giants Gaming skupili się na topie, lecz nie przyniosło oczekiwanych efektów. Straty na pozostałej części mapy były zbyt duże. Do końca gry oglądaliśmy już tylko popisy Capsa, który swoimi obrażeniami  po kolei wykańczał przeciwników. Nexus Giants upadł w 23 minucie.

Splyce 1:0 Team ROCCAT

Podczas ćwierćfinałów wiosennego splitu Splyce pokonało ROCCAT wynikiem 3:0. Pierwsze 2 tygodnie letnich rozgrywek wskazywały jednak, że tym razem mecz potoczy się zupełnie inaczej. Spotkanie z pewnością zapowiadało się ciekawie i rzeczywiście dostarczyło nam sporo emocji. Obie drużyny zdecydowały się na zupełnie odmienne kompozycję. Galio oraz Sejuani po stronie Splyce mieli duży potencjał w walkach drużynowych, podczas gdy Camille w rękach Profita, miała skupić się na splitpushu.

Niemiecka formacja rzeczywiście znacznie lepiej radziła sobie w pojedynkach już we wczesnej fazie gry. Szybko traciła jednak wieże, przez co żadna z drużyn nie miała wyraźniej przewagi w złocie. Decydujące okazały się pojedynki o Barona. Pierwszy z nich rozpoczął się w 30 minucie. Team ROCCAT zdążyli zgarnąć wzmocnienie, lecz zapłacili za nie życiem aż 3 zawodników. Mecz przeciągnął się aż do 37 minuty. Zobaczyliśmy walkę o kolejnego Nashora, która zakończyła się całkowitą dominacją Splyce. Od tego momentu stali się niepowstrzymani. Bez problemu sforsowali przeciwną bazę. ROCCAT zdołali się co prawda wybronić aż do 44 minuty, lecz ich porażka była nieunikniona.

Przeczytaj:  EU LCS Summer Split 2018 - tydzień V dzień I

G2 Esports 1:0 Unicorns of Love

G2 Esport zdecydowało się wypróbować inną taktykę niż powerfarming. W rękach Jankosa wreszcie zobaczyliśmy junglera. Ich plan na grę był bardzo prosty i zadziałał bez zarzutu. Rotacje we wczesnej fazie gry zapewniły im ogromną przewagę w złocie, dzięki czemu mogli z łatwością zgarnąć Nashora i ruszyć na przeciwną bazę. Możliwości inicjacji ze strony Shena, Aatroxa i Trundla w połączeniu z obrażeniami Heimerdingera i Luciana sprawiły, że walki drużynowe kończyły się bardzo szybko. W 25 minucie zawodnicy UOL nie byli już w stanie się bronić.

Jak prezentuje się tabela po trzecim tygodniu letniego splita?

Po trzecim tygodniu EU LCS Summer Split 2018 Misfits i G2 zachowują czyste konto. Pojedynek między tymi dwoma formacjami zobaczymy dopiero za 2 tygodnie. Tymczasem przed nami Rift Rivals 2018, podczas którego najlepsze europejskie formacje (według wyników wiosennego splitu – G2, Fnatic oraz Splyce) zmierzą się z liderami NA LCS (Team Liquid, 100 Thieves oraz Echo Fox).