Rozpoczynamy szósty tydzień EU LCS Summer Split 2018. G2 i Fnatic wciąż walczą o pierwsze miejsce w tabeli, które jak na razie należy do Misfits.
Misfits Gaming 1:0 Unicorns Of Love
Misfits Gaming postawilo na agresywny botlane. W rękach Hans Samy zobaczyliśmy Dravena – ulubioną postać młodego Francuza. Wspierał go grający Morganą Mikyx. Obaj zawodnicy zaliczyli doskonały występ, dominując dolną aleję. Po zniszczeniu pierwszej wieży przenieśli się na górę. Sencux z pomocą Maxlore’a całkiem dobrze poradzili sobie na środkowej alei dzięki czemu Misfits kontrolowało praktycznie całą mapę. Unicorns Of Love przeciągnęli nieco grę zgarniając pojedyncze zabójstwa, lecz nie byli w stanie odrobić strat.
H2k-Gaming 0:1 Team ROCCAT
Nieobecność Selfiego zmusiła H2k do dokonania kilku zmian w podstawowym składzie. Na środkowej alei zagrał Shook, a na jungli Caedrel. Niestety nie wpłynęło to korzystnie na wynik spotkania. Początek meczu był dość wyrównany. Wczesna agresja Caedrela spowolniła nieco przeciwnego junglera. Memento zdołał jednak szybko odrobić straty i objąć całkowitą kontrolę nad dolną częścią mapy. Na konto ROCCAT wpadły pierwsze objectivy dzięki czemu zapewnili sobie sporą przewagę w złocie. W 21 minucie kiedy doszło do pierwszej walki drużynowej, wykorzystali tę przewagę eliminując prawie całą przeciwną drużynę. Po zdobyciu Barona, byli już nie do powstrzymania. Nexus H2k upadł już w 25 minucie.
Team Vitality 1:0 Giants Gaming
Do Vitality dołączył w tym tygodniu Kikis. Polak jest rezerwowym junglerem, lecz trener zdecydował się umieścić go w podstawowym składzie podczas wczorajszego spotkania. Wczesne zabójstwa i kontrola objectivów zapewniła jego drużynie przewagę. Niestety szybko ją stracili, popełniając sporo błędów. Niepotrzebnie oddawane zabójstwa, złe decyzje sprawiły, iż to Giants przejęło inicjatywę w spotkaniu. Walki drużynowe zupełnie nie wychodziły francuskiej formacji. Wciąż jednak byli gotowi by odrobić straty i powrócić do spotkania. W 32 minucie, zdołali rozegrać doskonały teamfight, eliminując aż 3 zawodników Giants Gaming. Kilka minut później świetnie zachował się Kikis. Jungler zdołał wyłapać przeciwnego toplanera, co pozwoliło jego drużynie zdobyć Barona. Ze wzmocnieniem Team Vitality ruszyli na przeciwną bazę i bez większych problemów mogli zamknąć spotkanie.
G2 Esports 1:0 Splyce
Zmiany w przedmiotach junglerów zmusiły G2 Esports do porzucenia taktyki powerfarmingu. Dzięki temu mogli jednak skupić się bardziej na standardowych kompozycjach, które nie wychodziły im ostatnio zbyt dobrze. Ich porażka z ROCCAT w konfrontacji z niespodziewanym zwycięstwem Splyce nad Fnatic, stawiała niemiecką formację na znacznie lepszej pozycji. Kompozycja Splyce była bardzo silna w walkach drużynowych, lecz kompletnie nie radziła sobie we wczesnej fazie gry. Ogromna ilość teleportów po stronie G2 pozwoliła im bardzo szybko poruszać się po mapie. Wunder z Jankosem najpierw zdominowali topa, by później wesprzeć środkową i dolną aleję. Ekipa Perkza z łatwością zdobywała kolejne zabójstwa i wieże. Już w 23 minucie sięgnęli po Barona, a 3 minuty później po przeciwny nexus.
Fnatic 1:0 FC Schalke 04
Spotkanie rozpoczęło się na środkowej alei, gdzie wczesna agresja Hylissanga zmusiła Nukeducka do użycia flasha. Szybko wykorzystał to Broxah, który zjawił się na midzie już w 3 minucie zgarniając pierwszą krew. Dzięki pomocy supporta Fnatic, udało się także wyeliminować przeciwnego junglera, co dało szwedzkiej formacji sporą przewagę. Schalke skutecznie odpowiedziało na ich agresję zdobywając 4 zabójstwa w górnej części mapy, lecz wciąż to Fnatic było górą. Rozpędzony Broxah z łatwością pozbywał się osamotnionych przeciwników. Kompozycja jego drużyny doskonale radziła sobie także w walkach drużynowych co uniemożliwiło ekipie Vandera powrót do gry. Mecz zakończył się w 28 minucie

Przeczytaj:  Czego spodziewać się od LoL w 2024 roku?

Co czeka nas dzisiaj?

Przed nami II dzień szóstego tygodnia EU LCS Summer Split 2018. Dziś zobaczymy następujące spotkania:

Unicorns Of Lovelogo std.pngUnicorns of LovevsGiants Gaminglogo std.png Giants Gaming
Team ROCCATlogo std.pngTeam ROCCATvsTeam Vitalitylogo std.png Team Vitality
FC Schalke 04 Esportslogo std.pngFC Schalke 04vsG2 Esportslogo std.png G2 Esports
Fnaticlogo std.pngFnaticvsH2k-Gaminglogo std.png H2k-Gaming
Misfits Gaminglogo std.pngMisfits GamingvsSplycelogo std.png Splyce