Zaledwie cztery dni temu dowiedzieliśmy się o zakończeniu kariery przez Edouarda „SmithZza” Dubourdeauxa. Dzisiaj przychodzi nam znów słyszeć o takim ruchu, tym razem przez Kevina „Ex6TenZ” Droolansa. 

Droolans to istna legenda cs-a. 29-latek z tytułem jest związany od 2005 roku, a jak sam powiedział, na wysokim poziomie grał od roku 2008. To ciężki okres dla kibiców francuskiej sceny, którzy słyszą o odejściu wartościowych zawodników, a Ex6TenZ przecież takim zawodnikiem jest. Warto dodać, że Belg nie ma zamiaru całkowicie znikać z profesjonalnej sceny. Jak sam tłumaczył, ma zamiar teraz zostać trenerem.

„To odpowiedni czas, by zmienić kierunek i pełnioną funkcję. Nie mam motywacji, by ćwiczyć po 10 godzin tygodniowo, ale nadal uwielbiam tę produkcję, grę zespołową, taktykę, dobrze wykonaną pracę i mam potrzebę, by wydobywać to, co najlepsze z moich graczy zarówno pod kątem grupowym, jak i indywidualnym. Chcę przekazać te wartości i zaangażować się bardziej w analizę, obserwacje i zarządzanie zespołem. Właśnie dlatego chcę zostać trenerem. Od dawna wiedziałem, że będzie to dla mnie logiczny następny krok, gdyż moja wizja była coraz bardziej globalna, a nie skupiona tylko na mnie. Nie mogę się doczekać, aż znajdę dla siebie projekt, któremu będę mógł poświęcić czas w nowej roli” – powiedział Dubourdeaux.

Przeczytaj:  EU Minor: CR4ZY z awansem na Majora w Berlinie!

Przez cały okres kariery profesjonalnego zawodnika 29-latek na swoje konto przytulił 163 432 dolarów. Nie wydaje się to duża kwota, bo przecież jesteśmy teraz przyzwyczajeni do zdecydowanie większych sum. Musimy mieć jednak na uwadze to, że jeszcze dziesięć lat temu nie obracano takimi pieniędzmi, jak dzisiaj.