Pojedynek HellRaisers z OpTic zainaugurował mecze drużyn z bilansem 2:1. W tym starciu to europejski mix wydawał się faworytem, lecz gracze z Danii także mieli solidne argumenty do zwycięstwa.

Mapę de_train lepiej zaczęli Duńczycy, którzy ugrali rundę na samych pistoletach i wyszli na prowadzenie 3:0. HR nie pozostało dłużne, po chwili doprowadzając do remisu 6:6. W kluczowych rundach z lepszej strony pokazał się „woxic” i spółka dzięki czemu wyszli po pierwszej połowie na niewielkie prowadzenie 8:7. Po zmianie stron OpTic zgarnęło „pistoletówkę” i teraz to oni mieli przewagę 11:8. HellRaisers nie dało za wygraną i w ułamku sekundy obie drużyny już remisowały 12:12. Koniec końców żadna drużyna nie była w stanie zakończyć meczu w regulaminowym czasie gry i zobaczyliśmy dogrywki. Ani Pierwszy, ani drugi doliczony czas gry nie wykazał, która drużyna jest lepsza. Dopiero trzecia dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie na korzyść HellRaisers, które wygrało spotkanie wynikiem 25:23 i dzięki temu zakwalifikowało się do kolejnego etapu Majora w Londynie. OpTic zaś zmierzy się jutro w meczu ostatniej szansy.

HellRaisers

FACEIT Major London 2018

de_train

OpTic
25 23

Następnym w kolejności pojedynkiem w dzisiejszym dniu było starcie pomiędzy BIG a Gambit. Był to mecz pomiędzy drużynami z bilansem 1:2, co oznacza, iż przegrany tego spotkania odpada z Majora.

Nuke’a lepiej zaczęła ekipa z Niemiec, która z łatwością zgarnęła pierwsze trzy rundy. Na tym przewaga BIG nie zatrzymała się i mimo drobnych błędów, to oni pewnie wygrali pierwszą połowę wynikiem 10:5. Mimo dopisania na swoje konto „pistoletówki”, Gambit radziło sobie w drugiej połowie coraz gorzej. To Niemcy byli na gazie i zdominowali Kazachów także w drugiej części spotkania. Gambit nie miało żadnych argumentów na serwerze i musieli ulec rywalowi, przegrywając mapę de_nuke rezultatem 16:8. Przegrana ta niestety eliminuje drużynę „Dosi” z dalszej gry w Londynie. BIG zaś z bilansem 2:2 zmierzy się jutro w decydującym spotkaniu o być albo nie być.

BIG

FACEIT Major london 2018

de_nuke

Gambit
16 8

Wszystkie mecze FACEIT Major 2018 będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.