Pierwsze dwa ćwierćfinały już za nami! Zobaczcie kto okazał się górą w tych spotkaniach i awansował do półfinału, a kto musiał przełknąć gorycz porażki żegnając się z Londynem!

W pierwszym ćwierćfinale zmierzyło się BIG z NaVi. Faworytem w tym spotkaniu był „s1mple” i spółka. Dust2 Ukraińcy rozpoczęli znakomicie już od samego początku dominując rywala. W jednostronnej pierwszej połówce kropkę nad i postawił Denis „electronic” Sharipov, który w ostatniej rundzie w fenomenalny sposób zdobył ace’a. Po zmianie stron drużyna z Niemiec nie miała absolutnie nic do powiedzenia przegrywając z kretesem 16:2. Na kolejnej mapie czyli nuke’u nie wyglądało to lepiej. Niemcy po raz kolejny zostali zdominowani ugrywając zaledwie trzy punkty po stronie CT. Druga połowa oprócz wygranej „pistoletówki” przez „tabseNa” i spółkę nie przyniosła dla nich nic więcej dobrego i szybko mogli pożegnać się z dalszym awansem, przegrywając całe spotkanie 2:0. NaVi zaś po bezwysiłkowym zwycięstwie nad BIG melduje się w półfinale FACEIT Major London 2018.

W następnym ćwierćfinale stanęło do walki compLexity oraz MIBR. Awans Amerykanów do tego etapu był chyba dla wszystkich zaskakujący. W 1/4 finału nie mieli lekko gdyż, MIBR jest drużyną z najwyższej półki. Mocnym faworytem w tym spotkaniu bez wątpienia byli Brazylijczycy co potwierdzają liczni bukmacherzy. Pierwsza połowa na trainie była dość jednostronna, MIBR cały czas utrzymywało przewagę, kończąc połówkę 11:4. Po zmianie stron „yay” i spółka nie pokazali nic więcej i uległa na „pociągach” 16:4. Na kolejnej mapie gra toczyła się bardzo wyrównanie, dzięki czemu połówa zakończyła się minimalną przewagą 8:7 dla compLexity. W drugiej połowie jednak ekipa „Fallena” wskoczyła na wyższy bieg bez problemu zdobywając potrzebne pięć rund do zwycięstwa. Wygrana MIBR 2:0 oznacza, że drużyna ta melduje się w sobotnim półfinale, gdzie zagra z Natus Vincere. CompLexity niestety kończy piękną przygodę z Majorem w Londynie zdobywając 35 tysięcy dolarów, a co najważniejsze status legendy.

Przeczytaj:  Virtus.Pro vs Nemiga w Smack My Beach Cup

Wszystkie spotkania z FACEIT Major London 2018 dostępne z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.