Kolejnym spotkanie pierwszego dnia jest pojedynek pomiędzy Gambit a TYLOO. Faworytem tego starcia była formacja z Dalekiego Wschodu, która mimo przegranej z Team Kinguin na turnieju Zotac Cup Masters prezentuje ostatnio całkiem niezłą formę.

Inferno lepiej zaczęli gracze z Chin, którzy ugrali „pistoletówkę”, ale Kazachowie błyskawicznie odpowiedzieli w rundzie force. Obie drużyny początkowo radziły sobie w miarę równo, lecz to Tyloo wyszło na prowadzenie 7:5. W końcówce „somebody” i spółka wygrała trzy rundy z rzędu, dzięki czemu wygrali oni pierwszą połowę wynikiem 10:5. Po zmianie stron Gambit wygrało „pistolety, dzięki czemu szybko doprowadzili do remisu 10:10. Remis ten nie zadowolił Gambit, które zdobyło cztery kolejne punkty z rzędu i przy wyniku 14:10 było już o krok od wygrania całego pojedynku. Drużyna z Chin nie dała jednak za wygraną i to oni wygrali pięć rund z rzędu. Przy wyniku 15:14 Gambit grało z nożem na gardle, ale dzięki znakomitej akcji „mou”, który zdobył cztery fragi z awpy, Kazachowie mogli cieszyć się ze stanu 15:15 i dogrywki. W doliczonym czasie gry przy stanie 16:17 dla Gambit, jeszcze lepszą akcją od „mou” popisał się Kevin „xccurate” Susanto, który zdobył ace’a z samej awp i wyrównał rezultat do stanu 17:17.  Dzięki tej fenomenalnej akcji cała drużyna wskoczyła na wyższy bieg wygrywając nie tylko ostatnie dwie rundy ale też całe spotkanie wynikiem 19:17.

Przeczytaj:  Astralis w playoffach ELEAGUE Premier 2018!

Gambit

FACEIT Major London 2018

de_inferno

TYLOO
17 19

Następnym w kolejności spotkaniem będzie starcie pomiędzy BIG a Renegades. Drużyna z Australii mimo dobrej formy w ostatnim czasie nie powinna mieć łatwo z Niemcami, którzy przecież jeszcze nie tak dawno grali w wielkim finale ESL ONE Cologne.

Overpass już od samego początku należał do BIG, które w łatwy sposób „zdobyło pistolety” i kolejne rundy. Niemcy po udanym początku wyraźnie się rozpędzili wygrywając w sumie aż osiem rund z rzędu! Przy stanie 8:0 gracze z Australii i Oceanii otrząsnęli się i wygrali trzy rundy, ale BIG nie pozwoliło na więcej i w rezultacie to oni wygrali połówkę wysoką przewagą 11:4. Po zmianie stron „tabseN” i spółka po raz drugi już wygrał rundę z pistoletami. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Niemiec rozpędziła się także w drugiej połowie i bez większych problemów pokonała drużynę Renegades 16:6.

BIG

de_overpass

Renegades
16 6

Wszystkie mecze FACEIT Major 2018 będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.