Kolejnym starciem w drugim dniu Dreamhack Masters Sztokholm 2018 był pojedynek pomiędzy Faze Clan, które wczoraj wygrało po dogrywce z Heroic a OpTic, które poprzedniego dnia zdominowało fnatic. Jak to wyglądało w szczegółach możecie sprawdzić TUTU .

Na dust2 obie ekipy od samego początku szły łeb w łeb. Po dziesięciu rozegranych rundach mieliśmy remis 5:5. Od tego rezultatu FaZe przebudziło się, pewnie, a co najważniejsze skutecznie wygrywało kolejne rundy i zakończyło połówkę dobrym dla siebie wynikiem 10:5. Po zmianie stron oprócz wygranych „pistoletów”, OpTic zostało całkowicie zdominowane. „NiKo” i ekipa rozprawili się ze swoimi rywalami raz za razem, finalnie kończąc mapę gigantyczną przewagą 16:6.

Na trainie już od samego początku wyglądało to tragicznie dla drużyny z Danii, Europejski mix robił na train’ie co chciał. Pierwsza połowa zakończyła się totalną masakrą, Duńczycy nie mieli nic do powiedzenia i przegrali z kretesem 13:2. Po zmianie stron OpTic było w stanie ugrać „pistoletówkę”, jednak to w żaden sposób nie pozwoliło zmienić obrazu spotkania i drużyna „cajunb” przegrała rezultatem 16:4. Warto wspomnieć, że świetnie w całym spotkaniu poradził sobie Nikola „NiKo” Kovač, który otwierał tabele z niesamowitym ratingiem 2.24! Dzięki temu zwycięstwu FaZe Clan może zameldować się w ćwierćfinale!

Przeczytaj:  Illuminar rozpoczyna rywalizację w Champions Cup: na start mecz z Gambit Youngsters

Już za kilkanaście minut ostatnie spotkanie zaplanowane na dzisiejszy dzień. Zmierzą się w nim zwycięzcy wczorajszych spotkań, mowa tu oczywiście o pojedynku MIBR vs mousesports. Mecz ten wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GamerTV na twitchu.