Kuba Kubiak, znany szerzej pod nickiem „Kubik” w krótkim filmie na swoim profilu Facebook ogłosił, że dobiegł koniec jego przygody z formacją Piotra Lipskiego.

„Kubik” swoją przygodę z esportem zaczął w składzie noMERCY jako zawodnik. Grał w zespole ponad rok. Po opuszczeniu organizacji pozostał bez drużyny aż do 2015 roku, gdzie dostrzegli go włodarze 31337 eSPORTS. Kolejnym przystankiem jego przygody była gra dla ALSEN Team. Na początku 2016 roku Kuba zakończył swoją karierę jako gracz i zasiadł za zawodnikami w roli trenera. W ciągu kilku miesięcy z powodzeniem prowadził takie drużyny jak Vexed Gaming oraz Team AGG. Po tej niezbyt długiej przygodzie przeniósł się do PRIDE, gdzie przez trzy miesiące również odpowiadał za taktyczne podejście drużyny. Po tym czasie na jego miejsce przyszedł Bartosz „Hyper” Wolny, a „Kubik” pozostał w organizacji bez zajęcia. Wraz z Piotrem Lipskim wpadli na pomysł utworzenia Akademii PRIDE, która okazała się dużym sukcesem. Spośród ponad 500 zawodników stworzono zespół, który miał dać szansę młodym graczom. Po drobnych zmianach aktualnie Akademia wypożyczona została do organizacji SEAL. Sam Kuba oprócz kariery trenera prowadzi także z powodzeniem transmisje meczy, głównie na kanale ESL Polska. Jego doświadczenie w pracy z zawodnikami od strony taktycznej niezwykle wzbogaca komentarz „Kubika” i daje szanse widzom na lepsze poznanie gry i niektórych zachowań.

Przeczytaj:  Kinguin wygrywa z ATN aTTaX w Fusion.Bet Masters II

Jak potoczy się dalej kariera Kuby Kubiaka? Tego nie wiemy. Sam zainteresowany w swoim filmie mówi, że nie ma konkretnych planów na przyszłość i czeka na oferty. Życzymy „Kubikowi” jak najlepiej w dalszej karierze esportowej!