Finały Sezonu Wiosna 2019 Polskiej Ligi Esportowej już za tydzień w Warszawie! Który zespół Counter-Strike: Global Offensive sięgnie po tegoroczne trofeum?

Piąty sezon PLE dobiega końca. Finały Sezonu Wiosna 2019 będą rozgrywane już 6-7 lipca. Zmagania czołowych drużyn będzie można śledzić podczas transmisji online komentowanej m.in. przez Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Do boju stanie osiem zespołów, które powalczą o swoją część z puli 300 000 złotych.

Trzy spośród występujących drużyn zostały zaproszone przez organizatorów. Bezpośrednie przepustki trafiły w ręce x-kom AGO, które będzie bronić tytułu mistrzowskiego Polskiej Ligi Esportowej, Aristocracy – obecnych triumfatorów ESL Mistrzostw Polski oraz Virtus.pro – najbardziej utytułowanej organizacji na polskim podwórku. Zaproszenie “Niedźwiedzi” do finałowego etapu rozgrywek jest uznaniem organizatorów dla licznej grupy fanów zespołu oraz jej historii, która przez wiele lat była dźwignią polskiego esportu. Swoje miejsce poprzez kwalifikacje wywalczyły takie zespoły jak ex-Wisła Płock, Klan Gadanych Głupot, Warriors, AVEZ Esport oraz Izako Boars, które dosłownie chwilę temu zwyciężyło z ekipą Wensze.