W minioną sobotę, oprócz BLAST Pro Series w Moskwie miał miejsce również inny event z udziałem znanych zespołów CS:GO, a mianowicie Arctic Invitational. Turniej rozgrywany w stolicy Finlandii zwyciężyli Brazylijczycy z FURII!

Reprezentanci Ameryki Południowej na drodze do finału napotkali Cloud 9, które bez większych problemów pokonali 2:0. W finale ”Kscerato” i spółka mierzyli się z CR4Zy. Serbska formacja pomimo sporych problemów pokonała wcześniej fińskie SJ 2:1.

Spotkanie finałowe na pewno nie należało do wyrównanych. Pierwsza mapa, Vertigo od samego początku przebiegała pod dyktando zawodników z Brazylii, którzy w pierwszej połowie prowadzili 12:3 po stronie CT. W drugiej części, „Nexa” i spółka starali się nawiązać kontakt z rywalami, jednak ekipa ”arTa” nie pozwoliła im na wygranie więcej niż ośmiu rund po zmianie stron, wygrywając swoją mapę 16:11.

Mirage wybrany przez europejską formację lepiej rozpoczęli właśnie zawodnicy CR4ZY, którzy po piętnastu rundach po stronie atakującej prowadzili 9:6. Po zmianie stron podopieczni ”emi’ego” totalnie zdemolowali rywali, nie pozwalając im na zdobycie choćby jednego punktu i ostatecznie wygrali 16:9.

Brazylijczycy za zwycięstwo w Helsinkach otrzymali prawie 67 tysięcy dolarów. Reprezentanci CR4ZY za zajęcie drugiej lokaty otrzymali 1/3 tej sumy, a Cloud 9 oraz SJ za odpadnięcie w półfinałach zgarnęli po 11 tysięcy.