Polska formacja rozegrała dziś kolejne spotkanie w ramach LOOT.BET Seson 4. Mimo dobrego przygotowania Jastrzębie uległy Japaleno 1:2 w mapach.

Oficjalny skład x-kom AGO nie został nadal ogłoszony, lecz to nie przeszkadza Polakom rozgrywać kolejnych oficjalnych spotkań. Dziś mierzyli się z Japaleno, czyli szwedzkim zespołem, w którym gra m.in. Fredrik „FREDDyFROG” Gustafsson.

Mirage

Spotkanie rozpoczęliśmy od mapy wybranej przez Japaleno. Już od samego początku narzucili oni swój styl gry, któremu x-kom AGO nie potrafiło się przeciwstawić. Pierwsze osiem rund padło na konto zawodników ze Szwecji, a sytuacja wyglądała fatalnie dla Polaków. Na całe szczęście Jastrzębie mimo nieudanego początku odpowiedziały rywalom i powróciły do spotkania. Niestety początkowy zapas rund zdobyty przez Japaleno okazał się zbyt duży, by go odrobić. Mirage zakończył się porażką x-kom AGO 11:16.

Dust 2

Druga mapa padła wyborem Polaków. Niczym na poprzedniej mapie Japaleno, tak teraz x-kom AGO zdominowało totalnie początek spotkania. Do przerwy stracili oni tylko trzy rundy, przez co wydawało się, że mapa zakończy się w ekspresowym tempie. Tymczasem Szwedzi nagle wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i wygrali sześć rund z rzędu (mimo że przegrali drugą pistoletówkę). Sytuacja stawała się coraz gorętsza, lecz Jastrzębie zdołały dowieść wynik do końca i zatriumfować 16:9.

Inferno

Decydująca mapa znów rozpoczęła się od dominacji x-kom AGO. Polacy wygrywali 8:2, lecz Japaleno potrafiło się zmobilizować i zakończyć połówkę wynikiem 7:8. Sytuacja nie skreślała zatem żadnej ze stron. Spowodowało to znacznie więcej emocji w końcówce spotkania. Niestety Jastrzębie nie zdołały zamknąć wyniku i ostatecznie przegrali 14:16, przez co ich sytuacja w LOOT.BET Season 4 staje się bardzo trudna.