IEM Katowice Major 2019 Legends Stage: Zapowiedź dnia trzeciego

Przed nami kolejny dzień zmagań podczas Intel Extreme Masters Major 2019. Dziś poznamy trzy drużyny, które wywalczą awans do playoffów.

Kolejny dzień, kolejne emocje. Tym razem na scenę wyjdą drużyny z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Oznacza to, że zwycięzca każdego spotkania awansuje do kolejnej fazy Majora. Pierwszy mecz został zaplanowany na godzinę 13:00 i zobaczymy w nim australijsko-francuski pojedynek. Kolejne spotkania zaczną się o 16:00 i 19:30 (oczywiście, jeżeli nie będzie żadnych opóźnień). Rozpiskę dzisiejszych meczów możecie sprawdzić poniżej:

  • 13:00 Renegades vs Vitality
  • 16:00 NaVi vs AVANGAR
  • 19:30 MIBR vs NiP

Faworytem pierwszej pary jest oczywiście Renegades, które przegrało jedynie na Astralis. Francuzi natomiast po zaciętych walkach ulegli w dogrywce NaVi 25:22. Według mnie będzie to najciekawsza potyczka dzisiejszego dnia. W drugim meczu zobaczmy Natus Vincere, które natrafiło na równie trudnego rywala co Australijczycy. W poprzednim starciu musieli mierzyć się z Team Liquid. Nie zdołali jednak wyszarpać im żadnej mapy. AVANGAR natomiast na tym Majorze lubi zaskakiwać. Wygrali oni wynikiem 16:13 z NRG oraz FaZe. Kto by przypuszczał, że pokażą tak wysoką formę. Myślę, że są w stanie zaskoczyć również zawodników z Ukrainy. Wieczorem rozpocznie się ostatni pojedynek. Myślę, że ciężko tu wskazać faworyta. Obie formacje grają obecnie na bardzo podobnym poziomie. Sercem jednak będę za Szwedami, ponieważ chciałbym ujrzeć tych zawodników w fazie play-off. Mecze z polskim komentarzem, będziecie mogli obejrzeć na kanale ESL Polska.