Przed nami kolejny dzień zmagań podczas Intel Extreme Masters Major 2019. Dziś poznamy trzy drużyny, które wywalczą awans do playoffów.

Kolejny dzień, kolejne emocje. Tym razem na scenę wyjdą drużyny z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Oznacza to, że zwycięzca każdego spotkania awansuje do kolejnej fazy Majora. Pierwszy mecz został zaplanowany na godzinę 13:00 i zobaczymy w nim australijsko-francuski pojedynek. Kolejne spotkania zaczną się o 16:00 i 19:30 (oczywiście, jeżeli nie będzie żadnych opóźnień). Rozpiskę dzisiejszych meczów możecie sprawdzić poniżej:

  • 13:00 Renegades vs Vitality
  • 16:00 NaVi vs AVANGAR
  • 19:30 MIBR vs NiP

Faworytem pierwszej pary jest oczywiście Renegades, które przegrało jedynie na Astralis. Francuzi natomiast po zaciętych walkach ulegli w dogrywce NaVi 25:22. Według mnie będzie to najciekawsza potyczka dzisiejszego dnia. W drugim meczu zobaczmy Natus Vincere, które natrafiło na równie trudnego rywala co Australijczycy. W poprzednim starciu musieli mierzyć się z Team Liquid. Nie zdołali jednak wyszarpać im żadnej mapy. AVANGAR natomiast na tym Majorze lubi zaskakiwać. Wygrali oni wynikiem 16:13 z NRG oraz FaZe. Kto by przypuszczał, że pokażą tak wysoką formę. Myślę, że są w stanie zaskoczyć również zawodników z Ukrainy. Wieczorem rozpocznie się ostatni pojedynek. Myślę, że ciężko tu wskazać faworyta. Obie formacje grają obecnie na bardzo podobnym poziomie. Sercem jednak będę za Szwedami, ponieważ chciałbym ujrzeć tych zawodników w fazie play-off. Mecze z polskim komentarzem, będziecie mogli obejrzeć na kanale ESL Polska.