Żeńska scena esportowa na całym świecie nadal nie jest tak rozwinięta, jak męska. Vanessa „Ruda” Warmusz chce jednak zmienić ten stan rzeczy tworząc inicjatywę dla kobiet grających w CS:GO.

„Rudą” możecie kojarzyć między innymi z platformy Twitch, na której streamuje oraz komentuje mecze. Jest także aktywną zawodniczką Counter-Strike’a – wystąpiła między innymi na SUPER GAME e-sport w Gnieźnie.

Project Saiprah to inicjatywa, która wystartowała pod koniec zeszłego roku. W listopadzie Vanessa zebrała kilkadziesiąt kobiet mających za zadanie rozwijać swoje umiejętności indywidualne i drużynowe pod okiem trenerów. Ekipy mierzyły się ze sobą w kolejnych etapach tak, by na samym końcu została tylko dziesiątka dziewcząt. To z nich Vanessa wybrała ostateczną piątkę, która teraz reprezentuje barwy Project Saiprah:

Powyższe zawodniczki prezentowały się najlepiej podczas zmagań projektowych, a ich najbliższym planem jest podbój kolejnych wydarzeń takich jak marcowe SUPER GIRLS e-sport w Turku.

Harpie pomimo dość młodego „wieku” posiadają już mocne wsparcie techniczne, jakim jest ACTINA. Tytularny sponsor organizacji PACT podjął się współpracy z Projectem Saiprah, której celem będzie dostarczenie odpowiedniego sprzętu zawodniczkom oraz organizacja bootcampów w ACTINA Gaming House.

Przeczytaj:  Amerykańska drużyna nowym domem dla TACO.

Nabór do drugiego sezonu ruszył wczoraj. Od 21 lutego kolejne przedstawicielki płci pięknej mogą zgłaszać się do Projektu, by wraz z innymi osobami podzielać swoje marzenia o zawodowej grze w Counter-Strike’a. Rozwój przyczynił się do bardziej rozbudowanej drugiej odsłony. Tym razem będziemy mieli do czynienia z wewnętrzną ligą Saiprah, a także punktacją drużyn za swoje osiągnięcia w Projekcie, a także poza nim.

Zajrzyjcie na fanpage Project Saiprah, gdzie dowiecie się więcej szczegółów o aktualnej rekrutacji. Zapraszamy również do śledzenia ER24, które objęło oficjalny patronat medialny nad inicjatywą.