Copyright: Illuminar Gaming Facebook

Wakacje dla graczy CS:GO dopiero co się zakończyły, a już robi się intensywnie. Dosłownie przed kilkoma minutami organizatorzy turnieju European Champions Cup ogłosili, że Illuminar Gaming wystąpi w pierwszym sezonie rozgrywek!

European Champions Cup to turniej online organizowany przez Eden Esports. Weźmie w nim udział 16 zespołów, a łączna pula nagród wynosi 480 tysięcy dolarów. Na fazę online przeznaczono 60 tysięcy dolarów, a dodatkowo 4 najlepsze drużyny otrzymają awans na finały lanowe. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się m.in. GamerLegion, Sprout, CR4ZY oraz Heroic.

Zespół „Innocenta” zajmuje obecnie 50. miejsce w rankingu HLTV. Jakiś czas temu Polacy awansowali do finału UCC Summer Smash, w którym zmierzą się z duńskim Tricked. Mecz ten zaplanowany jest na 22 sierpnia. Warto wspomnieć, że początkowo miał się odbyć w połowie lipca.

European Champions Cup rozpocznie się 16 września i potrwa do 23 listopada. Finały lanowe odbędą się w grudniu na Malcie, jednak nie ogłoszono dokładnego terminu. Turniej ten zastępuje inny event organizowany dotychczas przez Eden Esports, a mianowicie SuperNova CS:GO Malta.