Wielki finał Games Clash Masters w Gdynii już za nami! Po trzymapowym pojedynku „Innocent” i spółka pokonali Sprout 3:0 i zostali mistrzami gdyńskiego turnieju!

Spotkanie finałowe rozgrywane było w formacie Best Of Five. Polscy zawodnicy zdecydowali się na zagranie Overpassa i Inferno, a Niemcy wybrali Mirage’a i Traina. Lokacje te rozgrywane miały być w kolejności Mirage, Overpass, Train, Inferno oraz decydujący Nuke.

Pojedynek rozpoczął się od wybranego przez Niemców Mirage’a. Mimo, że po piętnastu rundach polski zespół przegrywał 5:10, to po zmianie stron podopieczni „IMD” dokonali świetnego comebacku i wygrali 16:13. Druga mapa, Overpass, przebiegała podobnie do pierwszej. Ponownie pierwszą część spotkania wygrali Niemcy, którzy prowadzili 9:6. Po zmianie stron po raz kolejny stroną dominującą byli zawodnicy IHG i wygrali wybraną przez siebie mapę rezultatem 16:14. Trzecia mapa, jaką był wybrany przez ekipę „denisa” Train, tak samo jak poprzednie była niezwykle wyrównana. Ponownie zwycięzcą okazał się zespół IHG, który pokonał rywali 16:12 i zakończył Wielki Finał GCM!

Przeczytaj:  RUBINO wraca do gry!

Zawodnicy Illuminar Gaming za zostanie mistrzem drugiej edycji Games Clash Masters, oprócz pucharu otrzymali 50 tysięcy dolarów. Sprout za zajęcie drugiego miejsca otrzymało 20 tysięcy dolarów. Miejsca 3-4 zajęły ekipy FURIA oraz Aristocracy.