Illuminar Gaming to jedyna polska ekipa, która zameldowała się w fazie play-off ligi od LOOT.BET. Dziś podjęli oni rosyjskie DreamEaters w walce o półfinał górnej drabinki.

Na samym początku tego skrótu musimy dodać, że IHG grało w mocno osłabionym składzie. „oskarish” oraz „innocent” nie mogli dziś wystąpić ze względu na swoją podróż do Krakowa, gdzie już niedługo Illuminar rozpocznie swój bootcamp. Ich miejsce zajęli Adrian 'imd’ Pieper oraz Maciej 'F1KU’ Miklas. Co ciekawe, od samego początku spotkania nie widzieliśmy spadku jakości IHG. Polacy bardzo szybko wysunęli się na prowadzenie, a na tablicy wyników w pewnym momencie ujrzeliśmy siedem punktów ich przewagi. DreamEaters przebudziło się nieco chwilę przed przerwą i udało im się „wykręcić” rezultat 10:5. Po zmianie stron nie było już jednak tak kolorowo. Rosjanie bardzo dobrze radzili sobie z atakami, a defensywa IHG była dziurawa. W pewnym momencie udało się jednak „urwać” trzy rundy z rzędu i doprowadzić do punktów mapowych dla Polaków. Odpowiedź „svyata” i spółki była jednak niezwykle silna i udało im się powrócić ze stanu 15:10, doprowadzając do dogrywki. Tą Rosjanie wygrali bez większych problemów, a Illuminar niewątpliwie mogło mieć do siebie pretensje.

Przeczytaj:  ESEA MDL Season 30: Virtus.pro z drugim zwycięstwem, doskonała gra Polaków!

Drugą z map był de_mirage. Tutaj DreamEaters podtrzymało dobrą passę z Inferno i rozpoczęli od siedmiu rund wygranych z rzędu. Polakom udało się odpowiedzieć niemal tak samo dobrą passą, jednak w ostateczności to Rosjanie wyszli zwycięsko z pierwszej części Mirage’a. Po zmianie stron i początkowych stratach Illuminar było wyraźnie podłamane. W drugiej połowie zdobyli tylko trzy rundy, co przełożyło się na wynik 16:9 dla Rosjan i ich ostateczne zwycięstwo w tym spotkaniu.

Na szczęście to nie koniec zmagań jedynej ocalałej polskiej formacji w LOOT.BET Season 3. Faza play-off podzielona została bowiem na górną i dolną drabinkę, a więc Illuminar ma jeszcze szansę awansować aż do samego finału! Kolejne spotkanie z ich udziałem powinniśmy zobaczyć w ciągu kilku dni.