Illuminar po wczorajszej porażce z DreamEaters dziś musi walczyć o utrzymanie w trzecim sezonie LOOT.BET. O 15:55 zmierzą się z brytyjskim Vexed.

Faza grupowa w wykonaniu Polaków przebiegła wręcz rewelacyjnie. IHG oddało tylko jeden mecz, przez co awansowali z bilansem 3:1. Zmagania w play-offach nie były jednak już aż tak udane. W swoim pierwszym meczu nasi rodacy zagrali z dwoma stand-inami, przez co ich poziom gry drużynowej znacznie odstawał od rywala. Czym były spowodowane zmiany? Dowiadujemy się tego dzięki wpisowi „innocenta” na Facebooku:

Mieliśmy mieć wolny piątek i sobotę przed bootcampem wiec pozwoliłem sobie zabrać dziewczynę do spa na rocznice na 2 dni, gdzie wczoraj o 20 dowiedzieliśmy się, że musimy grać mecz następnego dnia o 13 lub zostaniemy zbanowani z turnieju. Sytuacja omega, chłopaki grali ze stand inami za mnie i Oskara, bo on też już był w podróży na bootcamp. Jesteśmy już na miejscu i jutro walczymy niestety od lower bracket.

Nie było więc to zatem spowodowane problemami zdrowotnymi, czy technicznymi, lecz najprościej w świecie organizatorzy zawiedli, a ich zachowanie jest co najmniej dziwne. Dziś Illuminar powalczy z Vexed w pierwszym meczu dolnej drabinki. Zwycięzca awansuje dalej, a przegrany pożegna się z turniejem. Cieszy na pewno fakt, że IHG zagra w swoim optymalnym składzie, przez co powinniśmy być spokojni co do wyniku. Potyczka rozpocznie się o 15:55, a stream z polskim komentarzem będziecie mogli śledzić na kanale Twitch bandiT_live.