Już w najbliższą sobotę odbędzie się finał Grupy Mistrzowskiej PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. W najważniejszym i ostatnim meczu tegorocznej kampanii zmierzą się Illuminar Gaming i FurryFury UNGENTIUM.

To będzie wyjątkowy finał, i to z kilku powodów. Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Esportowej zostanie on rozegrany w formule Best of Five, czyli do trzech wygranych map. Nie mamy wątpliwości, że tym sposobem wyłonimy bezapelacyjnie najlepszą drużynę CS:GO w kraju w 2022 roku.

W tym sezonie zmieniliśmy też format rozgrywek i po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Esportowej nadchodzący finał będzie zwieńczeniem całorocznego sezonu rozgrywkowego, tak jak w przypadku czołowych turniejów sportowych. Drużyny, które awansowały do finału były bezapelacyjnie najlepsze w tym sezonie. Czas dowiedzieć się, która z nich stanie na najwyższym stopniu podium.

Nie zapominajmy też, że obie formacje mają dużo konotacji personalnych. Przecież Sidney i GruBy, którzy dzisiaj stanowią o sile FurryFury UNGENTIUM, w zeszłym roku  podnosili puchar w koszulce Illuminar Gaming. Wiele osób patrzy też na finałowe starcie przez pryzmat rywalizacji snajperów – maskeda i m4tthiego. Obaj młodzi, obaj niezwykle pewni siebie i obaj prezentujący widowiskowy styl gry. To gwarancja wielkich emocji w sobotnim finale.

Przeczytaj:  Startuje faza finałowa PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE

Zawodnicy doceniają klasę rywali, ale celują w zwycięstwo. – Trzeba pamiętać, że to jedna z lepszych drużyn skillowo w Polsce. Czuję, że swoją postawą zasłużyliśmy na ten finał, ale to będzie strasznie długi i ciężki mecz  – mówi Dominik “Gruby” Świderski, zawodnik FurryFury UNGENTIUM.

Finał Grupy Mistrzowskiej PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zaplanowany jest na 3 grudnia. Start rywalizacji o godzinie 18:00 na Twitch.tv/ple_gg.

Partnerami PGE Dywizji Mistrzowskiej są: PGE, the:protocol, Lech Free, Media Expert, Logitech, Red Bull, W.Kruk, Seiko, Hellcase.