Nieco zaskakujący obrót nabrała sytuacja „Innocenta” i jego kolegów z ex x-kom team. Właśnie dowiedzieliśmy się, że to Illuminar Gaming weźmie pod swoje skrzydła piątkę zawodników CS:GO.

Innocent i spółka wraz z wypowiedzeniem kontraktów u poprzedniego pracodawcy szukali nowego domu i znaleźli go w organizacji, która zaczyna nową przygodę z dywizją Counter-Strike: Global Offensive.

“Kiedyś Tabasko powiedział, że Illuminar jest jak rodzina. Tak właśnie postrzegamy esport i organizację. Z dniem dzisiejszym nasza rodzina powiększa się o pięciu zmotywowanych chłopaków, którzy wspólnie chcą walczyć o swoją pasje. Bez tej pasji nie byłoby esportu. Projekt CSa w iHG to projekt długoterminowy, który ma zapewnić stabilność i możliwość rywalizacji z najlepszymi. Przed nami wiele wspólnej pracy, ale wierzę, że warto walczyć o to, w co się wierzy i że ta piątka kozaków już niedługo pokażą na co ich stać! Przywitajcie wraz ze mną nowe twarze w iHG.” CEO Illuminar Gaming – Michał Durczok

“Illuminar wita w swoich szeregach pięciu zmotywowanych kozaków gotowych pójść za sobą w ogień. Esport to dynamiczna branża i trzeba umieć podejmować błyskawiczne decyzje. Ta, o współpracy z chłopakami, była odpowiedzią na szansę stworzenia czegoś nowego, ale wpisującego się w DNA organizacji. Liczymy, że razem z piątką graczy przepełnionych ambicją, chęcią walki i odwagą, uda nam się stworzyć wyjątkowy projekt. W najbliższym czasie będziemy pracować nad zaklimatyzowaniem chłopaków w naszej organizacji, bo traktujemy ten projekt długoterminowo i mamy nadzieje, że zostaną z nami na bardzo długo. Ja sam nie mogę doczekać się wspólnego oglądania meczów CS:GO i mam nadzieje, że podobnie będzie z fanami Illuminar.”
Head Of Esport Illuminar Gaming – Fryderyk “Veggie” Kozioł

Wygląda na to, że po burzliwym okresie Oskarisha i spółkę czeka chwilą oddechu, ale także ciężkich treningów – tak wspominają sami zainteresowani. Zawodnicy biorą aktualnie udział w turnieju UCC Summer Smash, gdzie nie mają już miejsca na popełnienie błędu. Ekipa weźmie też udział w finałach Games Clash Masters, które odbędą się we wrześniu w Gdynia Arena.

Mamy nadzieję, że drużyna pod wodzą „Oskarisha” na dłużej znalazła swój nowy dom i pokażą na co ich stać! O pierwszych oficjalnych spotkaniach na pewno dowiecie się z EsportRadio24!