W meczu drugiej rundy dolnej drabinki turnieju LOOT.BET Illuminar Gaming podejmowało rosyjskie Gambit Youngsters. Po wyrównanym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy znad Wisły, którzy pokonali swoich rywali 2:1!

Pojedynek rozpoczął się od wybranego przez Polaków Overpassa. „Innocent” i spółka zaczęli mecz od wygrania czterech rund po stronie terrorystów. Po chwili Gambit udało się doprowadzić do remisu. Zawodnicy Illuminar odpowiedzieli im wygraniem 7 rund z rzędu, wygrywając pierwszą część Overpassa 11:4! Po zmianie stron Rosjanie próbowali odrobić straty. Udało im się zwyciężyć pierwsze trzy rundy, doprowadzając do rezultatu 11:7. Po chwili oba zespoły wymieniły się punktami, a na tablicy widniał wyniki 12:8. Zespół „STOMPa” przejął inicjatywę i zdobył punkt meczowy, jednak na zwycięstwo musiał poczekać jeszcze 3 rundy.

Wybrany przez „interza” i spółkę Mirage od samego początku przebiegał niezwykle wyrównanie. Przez pierwsze cztery rundy oba zespoły wymieniały się rundami, i dopiero wtedy gracze IHG wygrali 3 rundy, wychodząc na prowadzenie 5:2. Po chwili jednak rywale odrobili straty, a nawet zdołali wyjść na jednorundowe prowadzenie. Ostatnie 4 odsłony pierwszej połowy zwyciężyli Polacy, którzy do przerwy prowadzili 9:6.
Drugą rundę pistoletową wygrali Rosjanie, jednak po chwili Illuminar odpowiedziało pięcioma wygranymi starciami, a na tablicy widniał wynik 14:10. Gdy wydawało się, że Polacy za chwilę wygrają ten mecz, zawodnicy Gambit rozpoczęli comeback, który ostatecznie doprowadził do dogrywki, w której nasi rodacy nie byli w stanie wygrać choćby jednej rundy, przegrywając 15:19…

Przeczytaj:  CS:GO Asia Championships- Podsumowanie drugiego dnia

Na mapie decydującej, Vertigo lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy Illuminar, którzy jako terroryści wyszli zwycięsko z dwóch pierwszych rund. Niestety, po chwili zespół „supry” doprowadził do wyrównania. „STOMP” i spółka odpowiedzieli czterema zwycięstwami, jednak rywale nie zostali dłużni i doprowadzili do remisu 6:6. „Oskarish” i reszta zespołu terrorystów zdołali przełamać obronę CT jeszcze dwukrotnie, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla IHG. Po zmianie stron przez kilka minut Illuminar nie było w stanie powstrzymać ataków rosyjskiej formacji, która prowadziła po czterech rundach 11:8. Przełamanie nadeszło dopiero w rundzie numer 20, kiedy to Polacy wyeliminowali cały zespół terrorystów i zmniejszyli straty do dwóch oczek. Po kilku chwilach mieliśmy już remis 11:11, a dwie rundy później IHG prowadziło 13:11. Wtedy jednak to zawodnicy Gambit Youngsters przełamali defensywę Polaków i zbliżyli się do nich na odległość jednego punktu. Zawodnicy polskiej formacji szybko odpowiedzieli odskakując na dwa punkty przewagi, jednak już w następnej rundzie wróciliśmy do przewagi jednego punktu. Tym razem jednak Polacy mieli na swoim koncie 15 wygranych rund, a zawodnicy GY nie mogli sobie pozwolić na przegranie rundy, czego z resztą nie zrobili i czekała nas kolejna w tym spotkaniu dogrywka. Z niej zwycięsko wyszli zawodnicy Illuminar, którzy mimo problemów pokonali Rosjan 22:18!

Przeczytaj:  Arka Gdynia wkracza na scenę CS:GO! Zapisy trwają do końca września!

W finale dolnej drabinki zawodnicy Illuminar Gaming zmierzą się z wygranym meczu HAVU vs DreamEaters. Spotkanie to zaplanowane jest na godzinę 19:15.