Kolejna edycja ASUS ROG Join The Republic Challenge za nami. W tym roku ponownie nasz kraj reprezentowała drużyna Piotra Skowyrskiego szerzej znanego jako “izak”.

 

Nasi rodacy od początku turnieju prezentowali dobrą formę. W pierwszym meczu grupowym wygrali wynikiem 16:10 z drużyną pronaxa, a więc trzykrotnego zwycięzcy majora! Następnymi rywalami na drodze Polaków byli Francuzi, a więc ROG HOUNGOUNGAGNE. Niestety po wielu przerwach technicznych działających na korzyść francuzów, nie udało się domknąć mapy i spotkanie zakończyło się wynikiem 16:14. Wynik ten oznaczał, że Polacy muszą zagrać mecz o wyjście z grupy na drużynę fl0m’a. Pierwszą mapą był train którego drużyna izaka wygrała bez większych problemów 16:3. Amerykanie stawili jednak większy opór na mapie inferno. Po ciężkich bojach nasi rodacy ostatecznie zwyciężyli wynikiem 16:14. Dało im awans do play offów z drugiego miejsca w grupie. Półfinał był dla nas niemałym zaskoczeniem, ponieważ Polacy totalnie zdominowali Ukraińską ekipę, wygrywając 16:4 na nuke oraz 16:5 na overpassie. Warto też zaznaczyć, że nasz kraj na tym turnieju reprezentuje jeszcze jeden Polak a mianowicie Filip “tudsoN” Tudev. Występuje on w drużynie z Wielkiej Brytanii, a więc drugiego finalisty ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Finał

Starcie finałowe zostało rozpoczęte od mapy inferno. Polacy od początku meczu zaczęli gromić swoich rywali. W pewnym momencie było aż 10:1 dla ROG IzakOOO. Drużyna z Wielkiej Brytanii zaczęła jednak powoli odrabiać straty. Z każdą kolejną rundą ich gra wyglądała coraz lepiej. Nie zdołali jednak oni odrobić strat. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:10 dla drużyny izaka.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Drugą mapą był nuke, czyli mapa wybrana przez Polską ekipę. Pierwsza pistoletówka wpadła na konto rywali, lecz chłopaki potrafili odpowiedzieć już w 3 rundzie. Cała pierwsza połówka była bardzo wyrównana, ale zakończyła się ostatecznie wynikiem 9:6 dla ROG IzakOOO. Po zmianie stron znów nie udało się wygrać pistoletówki. Cała sytuacja zaczęła się odwracać, gdy Polacy mieli pieniądze na lepsze wyposażenie. Wtedy już nie pozostawili złudzeń rywalom. Mapa zakończyła się, wynikiem 16:11 co oznacza, że drużyna Izaka wygrywa ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019!