Dzisiejszego wieczoru mogliśmy oglądać starcie Izako Boars z niemieckim FriendlyFire, które odbywało się w ramach turnieju Thunderpick Invitational #3. Obie ekipy mierzyły się wcześniej tylko raz, gdzie w pojedynku Bo1 lepsze okazało się FF, wygrywając z Dzikami 22:19.

Rozpoczęliśmy od de_inferno – wyboru Niemców. Od początku lepiej prezentowało się Izako Boars, zgarniając trzy pierwsze rundy. Kolejne dwa oczka wpadły na konto FriendlyFire, jednak już po chwili Dziki uciekły z wynikiem na 5:2. Taka wymiana rund okazała się lepsza dla IB, i już po chwili Polacy mieli prowadzenie 9:4. Tutaj niestety można zakończyć listę sukcesów polskiej formacji, do końca pierwszej połowy to Niemcy prezentowali się lepiej, odrabiając wynik do stanu 9:6. W drugiej połowie widzieliśmy lepszą grę ze strony FF, już po kilku rundach z prowadzenia 9:4 nic nie zostało, a na tablicy wyników widniał remis 9:9. Dopiero taki impuls obudził IB, które wygrało dwie kolejne rundy. Niestety do końca meczu Dziki nie zdobyły już żadnej rundy. Reszta punktów trafiła na konto FF, które zwyciężyło pierwszą mapę 16:11.

Przeczytaj:  Mieszane występy polskich drużyn w LOOT.BET/CS

Na drugiej mapie można było pokładać większe nadzieje w IB, w końcu był to ich wybór – de_overpass. Niestety rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Już od samego początku oglądaliśmy przewagę Niemców, w kilka chwil zdołali sobie wypracować pięciorundowe prowadzenie. Odpowiedź od IB nie była zbyt skuteczna, wymiana runda za rundę po stronie broniącej nie opłaca się ze względów ekonomicznych, stąd już po chwili FF znów wyskoczyło do przodu, tym razem na 9:2. Do końca pierwszej połowy IB zdołało nieco odrobić straty, przegrywając tylko 10:5. Żeby myśleć o powrocie do gry, niezbędne było wygranie rundy pistoletowej. Ta niestety trafiła na konto FriendlyFire, które tylko powiększyło swoją przewagę. Ostatnie rundy trafiały w większości na konto FF, które prezentowało się dzisiaj o wiele lepiej. Druga mapa i zarazem całe spotkanie skończyło się wynikiem 16:6.