Płynna jakość rozgrywki to jeden z najważniejszych czynników wpływających na komfort gry w CS:GO. Jak jednak zwiększyć FPS bez wydawania pieniędzy na nowe podzespoły komputerowe? Przekonajcie się!

Zacinająca się gra, wolne podłączanie się do serwerów, mała liczba FPS. Znacie to? Jest to ogromny problem niejednego z graczy CS:GO. Jak jednak z tym walczyć? Dzięki temu artykułowi na pewno się tego dowiecie!

1. Zmiana ustawień graficznych

Zaczynamy od rzeczy bardzo oczywistej i prostej. Mowa tutaj o zmianie ustawień graficznych na najniższe. W znacznym stopniu pomoże wam to pozyskać większą liczbę FPS. Sądzicie jednak, że na niskich detalach nie da się grać? Nic bardziej mylnego! Profesjonaliści świadomie obniżają wygląd gry. Dlaczego? Zmniejsza to liczbę detali otoczenia, jak i jakość tekstur. Dzięki temu na mapie jest mniej obiektów, które mogą odwrócić naszą uwagę. Nie polecam jednak obniżać jakości cieni. Co prawda pozytywnie wpłynie to na naszą liczbę FPS, lecz rozgrywka może stać się trudniejsza. Pomyślcie ile razy zabiliście lub dostrzegliście kogoś tylko dlatego, że widzieliście jego cień, przez co jego pozycja była wam doskonale znana. Trochę tego było, nieprawda?

Przeczytaj:  SK Telecom T1 wygrywa WCS 2012: Asia (SC II)

2. Zmiana rozdzielczości

Ta opcja może się wielu nie spodobać. Zmiana „rozdziałki” w grze oznacza całkowity inny wygląd oraz gameplay. Jednak jeśli chcemy pozyskać więcej FPSS ta opcja może nam bardzo pomóc. Wszystko co wystarczy zrobić, to zmienić w ustawieniach CS:GO rozdzielczość na 4:3 z paskami. Dzięki temu będziemy widzieć znacznie mniej, przez co gra będzie miała mniejszy teren przed nami do wygenerowania. Oznacza to, że liczba naszych klatek na sekundę wzrośnie.

3. Komenda -high

Jest to pierwsza z komend w dzisiejszym zestawieniu. Nie wpisujemy jej jednak w konsoli w grze, lecz w opcjach uruchamiania. Jak zrobić to poprawnie? Wszystko wytłumaczone poniżej:

  • 1. Wchodzimy w bibliotekę Steam
  • 2. Odnajdujemy CS:GO, klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję „właściwości”
  • 3. Odpala nam się nowe okno, w którym klikamy przycisk „ustaw opcje uruchamiania”
  • 4. W pojawiającym nam się oknie wpisujemy „-high”

Dzięki tej komendzie gra zawsze będzie się uruchamiać z włączonym trybem wysokiego priorytetu. Możemy to również robić zawsze ręcznie, porzez menedżer zadań.

4. Komenda cl_disablehtmlmotd 1

Serwery społeczności w CS:GO są nadal dość popularne. Mają one swój unikatowy klimat, dzięki któremu mamy ochotę grać i grać. Spokój rozgrywki przerywają nam jednak często reklamy. Są one strasznie denerwujące, szczególnie na serwerach, które są ustawione typowo pod zarobek. Wąskie grono osób zna na to sposób! Wystarczy w konsoli wpisać komendę cl_disablehtmlmotd 1, a nasze katusze od razu się skończą. Dodatkowo zaoszczędzimy małą liczbę FPS.

Przeczytaj:  Trzeci przystanek GGL w Olsztynie!

5. Komenda +cl_forcepreload 1

Jest to druga komenda, którą musimy wpisać w opcjach uruchamiania gry. Dzięki niej cała mapa będzie nam się ładowała podczas dołączania na serwer, dzięki czemu takie rzeczy jak tekstury, modele, eksplozje granatów itp. nie będą ładowały się podczas rozgrywki. Oczywiście wywoła to znaczne przedłużenie czasu potrzebnego do połączenia się z serwerem. Zalecam zatem stosowanie jej wyłącznie, gdy grę trzymamy na dysku SSD.