Zawodnicy Illuminar początku 32. sezonu ESEA MDL nie będą wspominać zbyt dobrze, gdyż po dwóch rozgrywkach w tych zmaganiach nie zanotowali żadnego zwycięstwa. Po wczorajszej porażce z Heretics, dzisiaj „Innocent” i spółka mimo walki nie byli w stanie pokonać rosyjskiego forZe.

Pojedynek ten rozgrywany był w formacie BO1, a wybraną mapą był Nuke, którego nasi rodacy rozpoczęli po stronie broniącej. Niestety pierwszą rundę pistoletową zgarnęli Rosjanie, jednak już po chwili ekipa „mono” wyszła na prowadzenie 3:1. Od 5. rundy znaczną przewagę mieli jednak zawodnicy znad Wołgi, którzy przez pięć kolejnych rund konsekwentnie nie dawali szans antyterrorystom, wychodząc na prowadzenie 6:3. W rundzie numer dziesięć Polakom udało się powstrzymać ofensywę podopiecznych „liTTle’a” i zdobyć czwarty punkt. Gracze forZe odpowiedzieli naszym rodakom wygraniem kolejnej potyczki, zmieniając wynik spotkania na 7:4. Na sam koniec pierwszej połowy, oba zespoły wymieniły się dwoma rundami i do przerwy na tablicy widniał wynik 9:6 dla „xsepowera” i spółki.

Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy IHG, którzy dzięki wygraniu pierwszych trzech starć szybko doprowadzili do remisu. Niestety poirytowani Rosjanie w odpowiedzi wygrali cztery kolejne rundy, wychodząc na prowadzenie 13:9. Zespół „reatz’a” po kilkudziesięciu sekundach zmniejszył stratę do rywala, jednak antyterroryści odzyskali przewagę. Wtedy kontrolę nad spotkaniem przejęli jednak Polacy, którzy wygrali 5 rund z rzędu, zapewniając sobie punkt meczowy. IHG nie zdołało go jednak wykorzystać i doszło do dogrywki. Niestety w niej lepiej prezentowali się Jerry i spółka. Wygrali w niej wszystkie cztery rundy, kończąc jednocześnie spotkanie 19:15.

Przeczytaj:  PACT wraca do gry - zapowiedź meczu z Japaleno

Na ten moment Illuminar Gaming jest jedyną drużyną w lidze, która nie wygrała jeszcze spotkania. Spokojnie, na ten moment oprócz IHG swoje mecze rozegrały zaledwie dwa zespoły, z którymi „Innocent” i reszta zespołu przegrali.