Wczoraj organizatorzy V4 Future Sports Festival zaprezentowali układ grup podczas turnieju rozgrywanego w Budapeszcie. Niestety, nie będzie nam dane zobaczyć derbów Polski w fazie grupowej, ale nie wykluczone, że zobaczymy je w Wielkim Finale!

Ośmiu uczestników tych zawodów zostało podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Obie polskie ekipy, Virtus.Pro oraz Adwokacik znalazły się w osobnych grupach. „Snax” i spółka mierzyć się będą w grupie A z uczestnikiem ostatniego Majora, mousesports, duńskim Tricked oraz czeskim EZ4ME. Ekipa „SZPERA” natomiast by uzyskać awans do fazy play-off z grupy B, będzie musiała stawić czoła zespołom takim jak MiBR oraz NiP, a także węgierskiemu GAMERZONE.

Wszystkie spotkania w pierwszej fazie rozgrywane będą w formacie BO3. Z każdej grupy awans do play-offów uzyskają po trzy zespoły. Drużyny z pierwszych miejsc bezpośrednio awansują do półfinału, podczas gdy zespoły, które zakończą fazę grupową na miejscach 2-3 będą musiały zagrać w ćwierćfinałach.

Poznaliśmy również terminarz spotkań pierwszej kolejki. W grupie A Virtus.Pro podejmie Tricked, a „Myszki” zmierzą się z Czechami z EZ4ME. Drugą grupę rozpocznie pojedynek Brazylijczyków z MiBR z Węgrami, reprezentującymi GAMERZONE. Nasi rodacy z Adwokacika zmierzą się natomiast ze szwedzkimi legendami – Ninjas In Pyjamas.

Przeczytaj:  Polskie drużyny z nożem na gardle podczas GGL 2019!

Wydarzenie to rozpocznie się już za 9 dni, i potrwa od 19 do 22 września. Pula nagród węgierskiego turnieju wynosi 300 tysięcy euro, z czego połowa trafi do zwycięzcy. Turniej jest warty uwagi nie tylko ze względu na udział dwóch polskich zespołów, ale także na debiut nowego składu Made In Brazil, do którego dołączył niedawno Vito „kNgV-” Giuseppe. Na ten moment nie podano, czy będzie dostępna transmisja w języku polskim.