Drugi w tym roku turniej najwyższej rangi  CS:GO zbliża się wielkimi krokami. Już dziś rusza europejski minor, mający na celu wyłonienie dwóch drużyn ze Starego Kontynentu, które zagrają w etapie The New Challengers Stage.

By rozszyfrować ostatnie kilka słów poprzedniego zdania musimy cofnąć się do początków 2018 roku. Wtedy to Valve ogłosiło nowy system rozgrywania turnieju rangi Major. Od tego momentu aż 24 drużyny dokładają swoją cząstkę w grze poprzez naklejki. Kibice z kolei już od fazy dawnych kwalifikacji offline mogą obstawiać mecze. The New Challengers Stage ma za zadanie wyłonić 8 drużyn, które zagrają podczas głównego turnieju – The New Legends Stage – o występy w fazie play-off, nazwane The New Champions Stage. Tak oto w wielkim skrócie prezentuje się system londyńskiego Majora.

Zanim jednak gracze powalczą w fazie “Nowych Challangerów” muszą przejść ostatni etap kwalifikacji jakim jest Minor. Ten mini-turniej dzieli formacje według regionów i z każdego z nich wyłania dwie drużyny. Za nami rozgrywki ekip z regionu amerykańskiego oraz CIS (Wspólnota Niepodległych Państw). Jutro wyłonione zostaną dwie drużyny z Azji, które zaprezentują się w pierwszej fazie Majora, a co najważniejsze dla nas – już dziś startuje Minor regionu europejskiego, w którym zagra Team Kinguin. Formacja Wiktora “TaZa” Wojtasa rozegra swoje pierwsze spotkanie jutro o godzinie 15:30. Zmierzy się wtedy z duńsko-niemieckim miksem Sprout.

fot: HLTV.org

Drużyny podzielone są na dwie grupy, w każdej po cztery drużyny. Dziś zostaną wyłonieni zwycięscy grupy A, jutro natomiast grupy B. Do kolejnej fazy awansują cztery zespoły, które zmierzą się ze sobą w półfinałach. Co ciekawe, również play-offy rozgrywane będą systemem drabinki wygranych i przegranych. Oznacza to, że nawet jeśli drużyna przegra swój pojedynek półfinałowy, nadal ma szansę na finał turnieju i kwalifikację do The New Challengers Stage.

Przeciwnicy “Pingwinów” na papierze prezentuje się naprawdę okazale. Ich oponentami będzie wcześniej wspomniane Sprout, NiP oraz Red Reserve. Grupa A to natomiast 3DMAX, ENCE, LeftOut (ex-Team EnVyUs) oraz OpTic. Przypominamy, że wszystkie spotkania Minora oraz Major w Londynie będzie komentował dla Was Piotr “izak” Skowyrski – już dziś o 15:30 możecie wejść na jego kanał i obejrzeć pojedynek OpTic z 3DMAX.

Trzymamy kciuki za “naszych” i wierzymy, że dostaną się na wymarzony turniej!

[table id=5 /]