Ostatni dzień stycznia i tak naprawdę za nami dopiero jeden LAN-owy turniej. Mowa tutaj o DreamHack’u Open w Leipzig, podczas którego najlepszą formę zaprezentowało BIG, co w ostateczności przełożyło się na końcowy triumf. Jednak dzisiaj nie o rozgrywkach z serii DreamHacka mowa, tylko o BLAST Premier Spring Series, który rozpoczyna się właśnie dzisiaj. 

Emocji z pewnością nie zabraknie, a to wszystko za sprawą obecności czołowych drużyn z całego świata. O kim dokładnie mowa? A no o Astralis, FaZe, Liquid, G2 Esports, czy Vitality. Cała impreza ma miejsce w Londynie. Na samym starcie wszystkie formacje zostały podzielone na trzy grupy po czterech uczestników. Dwie najlepsze formacje z grup uzyskają awans na finały w Moskwie, jednak reszta również będzie miała jeszcze szansę. Co jednak istotne – fani będą mogli spokojnie nacieszyć się cs-em, a to wszystko za sprawą tego, że zmagania będą trwały aż do 16 lutego.

Harmonogram dzisiejszych spotkań:

16:30 FaZe Clan – Ninjas in Pyjamas – BO3

20:30 Team Liquid – MIBR – BO3

Turniej w Londynie potrwa do 16 lutego, a łączna pula nagród wynosi 300 tysięcy dolarów. Jednak pieniądze to nie wszystko, bowiem zespoły z miejsc 1-6 awansują na finały BLAST Premier w Moskwie.

Przeczytaj:  Astralis wygrywa Intel Extreme Masters Katowice Major 2019!

fot. BLAST Pro Series